Altan Tan Saadet Partisi'ne geçecek mi?

Altan Tan, Saadat Partisi'nin adaylık teklifinde bulunduğunu belirtti.

Altan Tan Saadet Partisi'ne geçecek mi?

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Saadet Partisi'nden adaylık teklifi aldığını ve konuyu değerlendirdiğini söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu bugün yaptığı açıklamada Altan Tan'ın kendi listelerinden seçime girebileceğinin işaretini vermişti.

Diyarbakır'da seçim sürecinin başlamasıyla birlikte kurulan 'Kürdistani Seçim İttifakı'nda HÜDA PAR ile birlikte HDP'nin de yer almamasını eleştiren Tan, partinin ‘marjinal sol'la işbirliği yapmayı tercih ettiğini belirtti.

'SAADET PARTİSİ DİNDAR KÜRTLERİN BAZILARINA ADAYLIK TEKLİFİNDE BULUNDU'

Tan, "HÜDA PAR'a da kapıyı kapattı, Kürt ittifakına da kapıyı kapattı. Bu kendi tercihleridir ama doğru olmadı" dedi.

Tan, Saadet Partisi'nden aday gösterileceği iddialarına ilişkin ise şunları söyledi:

"Saadet Partisi dindar, muhafazakâr Kürtlerin bazılarına adaylık teklifinde bulundu. Bana da adaylık teklifinde bulundular. Bu teklifi değerlendiriyoruz. Ama daha son nokta konulmuş değil. Diğer arkadaşlarımızla birlikte bunu değerlendiriyoruz."

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 16:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar Akbaş
Yaşar Akbaş - 9 ay Önce

İsabetli bir yaklaşım....Bazı beyanatları ile tanıdığım ve saygı duydugum bir insan...Bir vesile Diyarbakır da ki bir gezimiz de çayını içmek istemiştik nasip olmamıştı...Kumpas mağduru M:H:P ile ilgili beyanatından dolayı....Omurgalı bir insan diye düşünüyorum...

SIRADAKİ HABER