Ankara kulisleri bu iddia ile çalkalanıyor!

banner155

Uzun süredir kapılar ardında devam eden ittifakla beraber, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin önerisiyle erken seçim sürecini başlatan Erdoğan , AKP hem anket sonuçlarından, hem tabandan gelen tepkilerden hem de MHP ile son zamanlarda iyice belirginleşen anlaşmazlıklardan rahatsızlık duymaya başladı.

Ankara kulisleri bu iddia ile çalkalanıyor!
banner170

Her ne kadar AKP-MHP arasında kurulan ittifak protoklü ile netleştirilmiş olsa da, başkent kulisleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu ittifaktan hoşnut olmadığı düşüncesi ile çalkalanıyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, son dönemlerde özellikle Bahçeli'nin af çıkışından sonra ,Devlet Bahçeli yerine başka bir partnerle yola devam kararı verebileceği kaydediliyor.

"MHP İLE AYRILIK YAKIN"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ve MHP örgütlerinin son dönemde hükümet ortağı gibi davranması, Bahçeli’nin yaptığı çıkışlar partide rahatsızlığa sebep oluyor.

Bahçeli’nin çıkışıyla erken seçim kararı alındı, şimdi de Erdoğan başta olmak üzere parti yöneticilerinin açıklamalarına rağmen af konusunu ısrarla gündemde tutuyor. Bahçeli’nin bu tarzını seçimden sonra da sürdürmesi durumunda Erdoğan, kendisine başka bir ortak bulabilir.

TEK AMAÇ SEÇİMİ KAZANMAK 

24 Haziran seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanlığı’nın kazanılıp Meclis'te çoğunluğu yitirme olasılığına karşı şimdiden önlem alma stratejisi uyguluyor.

1 Kasım seçimleri anımsatılarak "istikrar" vurgusuyla partiye oy veren yüzde 49’luk kesimin kaçışı önlenmeye çalışılıyor.

Ancak görünen o ki, hem Bahçeli tarafında hem de Erdoğan tarafında 24 Haziran'a kadar bastırılmaya çalışılan bir kriz var. MHP'li isimlerin kulislerde konuştukları iddialara göre, MHP tabanından oy kaybı yaşanması, ittifakı bozan bir diğer neden. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gürbüz can
Gürbüz can - 10 ay Önce

Maşallah bahçelinin yürüdüğü yerde ot bitmiyor...kendini bitirdiği gibi akpyide bitirecek..birbirinizi yiyin, yaptığınız alicengizler başınıza döner İNŞALLAH....

HÜSEYİN ÖZDEMİR
HÜSEYİN ÖZDEMİR - 10 ay Önce

BAHCELİ GECMİŞTE AKP YE ""DÜNYANIN HAKARETLERİNİ """YAPMIŞTI - BELKIDE APY Yİ BÖYLE YAPARAK BİTİRECEK ???? GECMİŞTE ÜCLÜ KOALİSYONUDA BİTİRMİŞTİ ( ECEVİT -YILMAZ - BAHCELİ )

Serdar
Serdar - 10 ay Önce

Hükümet , mhp yi kullanıyor,seçime kadar kullanacak, seçimden sonra kürtlere özerklik verecek, bakın bakanların çoğu kürt.

ılmaz kafalıoglu
ılmaz kafalıoglu - 10 ay Önce

erdoganın aklı başına geliyor-- millein kızgınlıgı erdogandan cok bahcelidir

İlteriş
İlteriş - 10 ay Önce

Burda ciddi bir oyun da sözkonusu, şöyleki: dağılan mhpnin eriyen oyların neticesi meclise girmesi mucize haline geldi, ve akpyede bir faydası yok, bu tespit doğru. Ancak ittifakın dağılacağı şeklindeki haberler, yeni bir kayıkçı kavgasının habercisi olabilir. Bahçelinin tıpkı eski günlerdeki gibi erdoğanla en galiz en ekreh hakaret ve sövgülerle danışıklı dövüşle milliyetçi oyları devşirme düşüncesi olabilir.

sinan gül
sinan gül - 10 ay Önce

Bahçelinin siyasi hayatının son seçimidir bu. BİR DAHA NE KENDİSİ SEÇİLİR NE DE MHP dİYE BİR PARTİ KALIR. BU GÜN İTTİFAK KURARAK MECLİSE GİRECEK AMA KAÇ MV İLE, AKP MHP YE KAÇ MV. KONTANJANI VERECEK. 10 MU DAHA AZ MI. BİDE BAHÇELİNİN 20 YILDIR BU ÜLKEYE KAZANDIRDIĞI BİR FAYDASI VAR MI. VARSA AÇIKLASIN. BEN DUYMADIM.

solmaz
solmaz - 10 ay Önce

1- Milliyetçilere Hakaret Partisi rest çekemez yoksa meclis dışında kalır.

2- DB. Bu saatte eyvAllah demek zorunda,
3- Seçim sonunda yollar zaten ayrılacak uzun vadeli gitmez,
4- DB. her şeyi göze alıp-ki çok zor- rest çekerse o zaman REİS beyin b, c, d planlarından birisi devreye girer ki bunun da HDP olması kuvvetle muhtemel

Pantürkx
Pantürkx - 10 ay Önce

Mhp yi At at.
Hudapar ı Al al.
Kandıran kandırana


SIRADAKİ HABER

banner151