Anketler AKP'de moral bozuyor

Aydınlık yazarı İsmet Özçelik,AKP'li bir gazeteci ile yaptığı görüşmede anket sonuçlarının AKP'de büyük tedirginlik yarattığını ifade etti.

Anketler AKP'de moral bozuyor

Türkiye 24 Haziran'da seçime giderken en çok kamuoyu araştırması yaptıran partinin AK Parti olduğunu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın anket sonuçlarını iyi okuduğunu belirten İsmet Özçelik, "Yakın çevresi Erdoğan'ın uzmanlığını örneklerle anlatıyor. Kendisine gelen şişirilmiş anketlere olan tepkisine dikkat çekiyorlar. Toplantıda azarladığı şirket yöneticilerine vurgu yapıyorlar" görüşünü dile getirdi.

"Son günlerde AKP'de moraller bozuk. Partinin kurmay kadrosu gergin. Ekonomide yaşanan kriz endişeleri artırıyor. Peş peşe açıklanan 'seçim paketleri' de moralleri düzeltebilmiş değil. AKP'yi izleyen bir gazeteci dostumla sohbet ettim. Kendisi de AKP'ye yakın. 'AKP'de moraller mi bozuk, yoksa ben mi öyle görüyorum?' diye sordum. İsminin yazılmaması kaydıyla şunları söyledi:

'EKONOMİK KRİZ, DÖVİZ KURLARININ YÜKSELİŞİ… AKP'NİN EN BÜYÜK SIKINTISI'

'Anketler iyi değil. Yapılan tüm hamlelere rağmen bir türlü toparlanma olmadı. Sonuçlar herkesin moralini bozdu. Partililer nasıl olsa ‘Reis devreye girer sorun çözülür' diye düşünüyordu. Ama bu kez öyle olmadı. Gerçi daha zaman var, ama gidişat ümit vermiyor. 2002 seçimlerinden beri AKP'yi yakından takip ederim, ilk kez böyle bir durum görüyorum. Herkes çok tedirgin.'

Daha önceki seçimlere giderken psikolojik üstünlük hep AKP'de idi. Bu kez farklı bir durum var. Ekonomik kriz, döviz kurlarının yükselişi, halkın tepkisini açıkça dillendirmeye başlaması,… AKP'nin en büyük sıkıntısı."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tahsin Salihoğlu
Tahsin Salihoğlu - 1 yıl Önce

Aylardır ekonomiyi toz pembe gösterdiler .araba yürümüyor artık..

hüseyin arpacıoğlu
hüseyin arpacıoğlu - 1 yıl Önce

bu gün için akp barajı bile aşmamalı çünkü ekonomi çökmüş adalet kalmamış kayırmacılık alabildiğnce artmış yandaş olmayana yaşama hakkı kalmamış kayırmacılık hızlı şekilde ilerlemekte rüşvet armış çifçi tarlasını sürecek mazot parası bulamiyor ürettiğni satamıyor. bunun gibi çok şeyler söyleyebiliriz.

Haksun Acet
Haksun Acet - 1 yıl Önce

Liyakatsız kadrolarla olacağı bu

ÇETİN ERTÜRK
ÇETİN ERTÜRK - 1 yıl Önce

16 YILDIR AKP SABUN KÖPÜĞÜ EKONOMİ BALON UÇURMA TAKTİGİY LE ÜLKE DE YÖNETİM OLUŞTURDU ÇIRAK LIK KALFALIK USTALIK ALDATMA KANDIRMA BU YOLUN DA BİR SONU VAR O DA İYİ PARTİNİN KURULMASI OLDU BEDAVA MAKARNA VE BEDAVA KÖMÜR SİYASETİ ARTIK BİTMİŞ DİR VATAN DAŞ UYAN MIŞ DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜĞÜNÜN PEŞİNE DÜŞMÜŞ ADALET ARAMAYA BAŞLAMIŞ DIR.

Hakan     Çelik
Hakan Çelik - 1 yıl Önce

...OLUR MU YA.....EKONOMİ SÜPER.....
...DOLAR 4.50"Yİ GÖRDÜ...
..YANİ 4.5 KEZ TUVALETE GİDEBİLECEĞİZ....

SIRADAKİ HABER