Aranan Emre Uslu bakın nerede ortaya çıktı!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Washington’da düşünce kuruluşu Brookings Enstitüsü’nde yaptığı konuşma sırasında dışarıda protesto gösterileri vardı.

Aranan Emre Uslu bakın nerede ortaya çıktı!

Hakkında yakalama kararı çıkarılan ve kırmızı bültenle aranan eski Taraf gazetesi yazarı Emre Uslu da Brookings Enstitüsü önünde ortaya çıktı.

Fethullah Gülen cemaati Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Brookings Entitüsü'ndeki konuşmasını provake etmeye niyet etti. 'Basına sansür var' imajı vermek isteyen cemaat, kırmızı bültenle aranan Emre Uslu'yu sahaya sürdü. Emre Uslu, Erdoğan'ın konuşmasını dinlemek için içeri girmeye çalıştı. Erdoğan'ın korumaları onu kapıdan çevirince de olay çıkarttı. Yaşanan arbede sırasında bacağı kanayan Emre Uslu bunu twitter üzerinden "Erdoğan’ın korumalarının kendisine saldırdığı" şeklinde sundu.

İşte o tweeti...

""

EMRE USLU KIRMIZI BÜLTENLE ARANIYOR

Selam Tevhid soruşturmasından hakkında kırmızı bülten çıkarılan Emre Uslu yurt dışına kaçmıştı.

""

ADEM YAVUZ ASLAN VE AMBERİN ZAMAN DA AYNI ŞEYİ YAPTI

Hakkında soruşturma olan cemaatin bir diğer kalemşörü Adem Yavuz Aslan da Brookings Enstitüsü önünde ortaya çıktı. Adem Yavuz Aslan da korumalar tarafından dışarı çıkarıldı.

 

Cemaatin eski yazarlarından Amberin Zaman da içeri girmeye çalıştı ancak alınmadı.

EMRE USLU'DAN TEŞEKKÜR

Cemaat istediği provakasyonu yaratıp ABD medyasında yer alırken Emre Uslu 'teşekkürler Erdoğan, teşekkürler zorba korumalar' diyere yaptıkları reklam için teşekkür etti.

Uslu 'Cemaat milyon dolarlar harcasa' diyerek amaçlarına ulaştıklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2016, 12:38
YORUM EKLE