AYM’ye ’Enis Berberoğlu’ çağrısı

banner155

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin görüntüleri ilettiği iddiasıyla yargılanan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’yla ilgili Anayasa Mahkemesine çağrıda bulundu.

banner170

Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, "CHP Grubu’ndan Anayasa Mahkemesi üyelerine açık ve net çağrı yapıyorum, sizden bir an önce nasıl olursa olsun bir karar bekliyoruz. Adaletsizliği yaratıyorsunuz, büyütüyorsunuz. Kardeşim ’Enis Berberoğlu hapiste kalsın’ diyorsanız verin kararınızı adalet arayacağız. Adalet aramamıza engel oluyorsunuz, önüne set çekiyorsunuz. ’Hayır, suçlu değildir’ diyorsanız kararınızı verin" dedi.

ŞEKER FABRİKALARININ ÖZELLEŞTİRİLMESİ

Kılıçdaroğlu, şeker fabrikalarının özelleştirilmesine yönelik tepkilerini de yineleyerek, "-Şeker vatandır, vatan satılmaz- dedik. Bir yıl petrol kullanmazsanız ölmezsiniz ama bir yıl şeker kullanmazsanız hayatını kaybedersiniz. Şeker üret Ortadoğu’ya sat. İlla kapatacağım. 15 yılda bir tane şeker fabrikası açmamış. Şekere ihanet etmek onun için bir görev. Sana hiçbir şeker fabrikasını sattırmayacağız diyoruz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 19:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151