Bahçeli erken seçim istedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye'nin 3 Kasım 2019'ı beklemesi bu şartlarda mümkün değil" diyerek erken seçim mesajı verdi.

banner311

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Cumhur İttifakı'nın uyum yasalarının kısa sürede tamamlanmasını söyleyen Bahçeli erken seçim için tarih önerdi.

BAHÇELİ'DEN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Bahçeli şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi henüz tam devreye girmedi. Türkiye'nin 3 Kasım 2019'a kadar dayanması kolay değildir. 3 Kasım 2019'u beklemek mümkün değildir. 3 Kasım 2019'a kadar ulaşmak her dakika zorlaşmaktadır. Partimiz mahalli idareler seçimleri hariç geçerli olan Cumhur İttifakı vardır. Türkiye'nin bekası açısından Cumhur İttifakı'nın korunması elzemdir. İttifakın başarıyla seçimlerden çıkması için toplumsal olayların iyi takip edilmesi, atılan adımların verilere göre atılması gerekmektedir.  Ülkemizin Cumhurbaşkanlığı Sistemi'ne geçmesi acil bir hal almıştır. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi'nden sonra neyle muhattap kalacağı belli değildir. Mahalli idareler seçimlerindeki kutuplaşmaların 3 Kasım'a nasıl yansıyacağı az çok malumunuzdur. Ülkenin, sistem tartışmalarıyla boğulmak istendiği bugünkü şartlar altında 3 Kasım'a kadar ulaşması istikrar ve dengeyle ulaşması zorlaşmaktadır.  Bu riski kaynağında kesmek başlıca amacımızdır. Önümüzde 2 seçim vardır. Ya normal tarihi beklenecek. Ya da milli mecburiyetten dolayı seçimleri erkene çekilecektir. Bilinmelidir ki, gerekli uyum yasalarının çıkarılmasının ardından MHP seçimlerin erkene alınmasından yana takdirini kullanmaktadır.

Siyasi muhataplarımıza ve aziz milletimize samimi ve tartışılmasını ümit ettiğimiz teklifimiz şudur:

26 Ağustos 2018 günü Türk milleti yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem cumhurbaşkanını hem de milletvekili genel seçimiyle Türkiye düşmanlarına gereken dersi vermesi en makul yoldur. Seçimse isteğiniz hodri meydan. Sandık er meydanıdır, mertliğin kaynağıdır. Biz meydandan kaçmadık. Türkiye'ye pusu kuranları pususunda boğalım. Tercih büyük Türk Milleti'ne aittir. Ne istiyorsak Türk Milleti içindir. Ne amaçlıyorsak Türk Milleti'nin lehinedir. "

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 12:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
ALPAY KUTAY
ALPAY KUTAY - 3 yıl Önce

siyasetçi değiliz ama ön görülerimiz yine doğru çıktı...2002 YILINDA YİNE İSTEMİŞTİ ERKEN SEÇİMİ MHPYİ ÖLDÜRDÜ ŞİMDİ SON DARBEYİ VURACAK
NEVŞEHİRDEKİ MHP'LİLERİN MÜBAREK SÖZÜNÜ NOT DÜŞELİM :HAYIRLISI OLSUN

Bilge
Bilge - 3 yıl Önce

Bahçeli ne zaman seçim istese iktidar değişiyor...haydi hayırlısı...

Mustafa Kemal GÜNAY
Mustafa Kemal GÜNAY - 3 yıl Önce

Belliki bohçalı ve milli ortağının paçaları tutuştu.Günbegün boyaları dökülüyor,fiyatları ortaya çıkıyor.26 ağustosun gün olarak seçilmeside tam da bir Türk düşmanlığına işaret ediyor.Bence 15 temmuz daha anlamlı olurdu.Akp=Bahçeli=Feto=Abd=Ab denklemine Türk Milleti gereken cevabı vermek için Bahçeli'den daha sabırsız.26 Ağustos geç 15 temmuz tamda nokta atışı....

Keskin sirke
Keskin sirke - 3 yıl Önce

Salı günleri partilerin tiyatro günü olmuş
Millet aş iş derdinde bunlarda koltuk peşinde...
Hadi hayırlı işler...