Bahçeli, "Hayır diyen Ülkücüleri Sayın Erdoğan'a tercih ederim'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli, "Hayır diyen Ülkücüleri Sayın Erdoğan'a tercih ederim'

MHP Grup Toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, "Hayır diyen Ülkücüleri Sayın Erdoğan'a tercih ederim' diyerek kendisine hakaretler savuran Cumhurbaşkanı'na sahip çıktı ve başkanlık için verdiği desteğin arkasında olduğunu söyledi.

Bahçeli "Niye "Evet" diyorsunuz diye soruyorlar. Diyoruz ki "size ne?"  dedi.

Bahçeli'nin konuşmasının satırbaşları şöyle:

"MİLLET SON KARAR MERCİDİR"

"Meclis Genel Kurulu'nda 18 madeleik anayasa değişiliğiyle görüşmelere 9 Ocak'ta başlamış, 21 Ocak'ta sonuçlandırmıştık. Meclis parti grubumuza toplantılarımıza ara vermiştik. MHP her türlü engelleme ve karşı saldırılara rağmen milletine hizmet etmenin gururuyla yoluna devam etmektedir. İradesizler azgınca faaliyettedir. Milletten kaçanların karanlık emelleri faaldir. Bu çevreler hoplasalar da zıplasalar da Türk milletinin egemenlik haklarına ambargo koyamayacaklardır. Millet son karar mercidir. Millet hükmün sahibidir. Milliyetçi Hareket lobilerin, kulislerin, kaymak tabakaların partisi değil. Bizim yönümüz Hakka, yüzümüz halka dönüktür. 

Aramıza karamsarlık sokmaya çalışan mihraklar dün olduğu gibi bugün de vardır. Bu nedenle 48 yıldır şeytan taşladık, 48 yıldır melaneti kovaladık. İçimizden devşirlenler, dışarıdan toplananlar bu kutlu çatıyı devirmek için durmadan çalıştı. Türk'e kefen biçen kokuşmuşlar devamlı kör bir arayış içinde oldular, kirli bir fırsat kolladılar. MHP düşmanlığını diri tuttular. Göremedikleri bir gerçek vardı ki, MHP Türk tarihinin canlı, coşkulu ve cesaret dolu simgesidir.

Siyasetimizin ilkeleri 48 yıldır değişmemiştir. Ülkülerimizin omurgası 48 yıldır darbe yememiştir. Geçmişimizden koptuğumuzu utanmadan söyleyenler, kendilerinin nerede kimlerle durduğunu itiraf etmeliler. Edecek yüzleri yoksa ya önümüzden çekilecekler, ya da üzerlerine basıp geçmemizden şikayet etmeyecekler. Tozumuzda oynayanlar, bizlere yetişip önümüzü kesmek isteyenler her zaman olduğu gibi kaybetmeye mahkumdur. Bizim siyaseten ilerleriyişimizin yol haritasında akıl, şuur, denge, demokratik ve milli ahlak yer almaktadır.

"PAZARLIK, SİYASİ MENFAAT BİZE UZAKTIR"

Anayasa değişikliği kapsamında yaptığımız değerlendirme ve evet kararımızın ağırlık merkezinde yoğunlaşan yakın tehditler bütünüyle hakim ve belirleyicidir. Ülkem ve milletim sonra partim ve ben siyasetimizin özeti de budur. Başkaları gibi sorumsuz davranamayız. Tarihin yanlış yerinde duramayız. Aldatma ve kandırmaya heves edemeyiz. Bizim kimseye diyet borcumuz yoktu, bizden alacaklı da yoktur. Pazarlık, arka kapı siyaseti, al-ver anlaşması, siyasi menfaat beklentisi bize uzak ve yabancıdır.

MHP'nin milli ve demokratik mücadelesinden ürkenler, bundan böyle de huzur ve rahat yüzü göremeyeceklerdir. Türk milliyetçileri mağdur olmuştur, sıkıntıya düşmüştür ama hiçbir zaman mağlup olmamıştır. Pes ettiğimizi, teslim olduğumuzu hiç kimse göremeyecektir. 

TBMM'de kabul edilen anayasa değişiklik teklifi Cumhurbaşkanı'nın onayına sunulmuştur. Türk milleti sandıkta kararını verecektir. Demokrasi karşıtı cephe ne yaparsa yapsın, millet damgasını vuracaktır. Bizim anayasamız da değişecektir. Demokrasi ile yönetilen her ülkenin bir anayasası vardır. Bir demokratik toplumu diğerinden ayıran özellik de milli nitelik ve kendine özgür farklarda aranmalıdır.

"YIKIMIN YENİSİNE..."

Osmanlı'nın çöküşündeki tek nedeni Mustafa Reşit Paşa'da, Mithat Paşa'da, Damat Ferit Paşa'da arayamayız. Batılı dayatmalara teslim olan elitlerin ve idarecilerin, aydınların kusurları olduğunu da söyleyebiliriz. Sözde özgürlük, eşitlik, adalet gibi kavramların peşine takılmış olanlar, 10 yıl sonra devletin ortada kalmayacağını hesaplamıyorlardı. Osmanlı devletinin son yöneticileri, 600 yıllık devletin yıkılacağını, istemiyorlar ve hatta beklemiyorlardı. Başımıza nelerin geldiğini bilerek, aynı karanlık yollara sapmak isteyenleri kavrayacağımız tek kavram kalmıştır o da ihanettir. Yıkımın yenisine ne Türkiye'nin ne de Türk milletinin tahammülü vardır. 

Bugün partimizin hiç olmadığını, 3 hilalin hiç parlamadığını düşünün. Bize gönül vermiş arkadaşlarımızın hiç bulunmadığını varsayın ve Türkiye'nin nelere gebe olacağını, meydanı boş bulanların nasıl at koşturacaklarını da hesaba katın. Ne tuhaf ve hazindir ki, şer ve kriz ittifakı emel birliği etmiş ve anayasa değişikliği tutumumuzu eleştiriyor.

"ENSELERİNDEN TUTACAĞIMIZ GÜNLER YAKIN"

11 Ekim'den bu yana sadece bize vuruyorlar. CHP, HDP, FETÖ, PKK, DHKP-C, ÖDP, EMEP, Komünist Partisi, cumhuriyetten geçinen fesat yuvaları, kendilerine milliyetçi diyen bir takım güdükler MHP'ye saldırıyor. Niye evet diyormuşuz, size ne, size mi soracaktık? İcazeti sizden mi alacaktık. AKP'nin ve Cumhurbaşkanı'nın nasıl olur da peşine takılıyormuşuz. Kimsenin peşine takıldığımız yoktur, ancak Kandil ve Pensilvanya'daki yoklama kaçaklarının tepesine binip enselerinden tutacağımız günler yakındır.

"MİLLET İÇİN, DEVLET İÇİN, CUMHURİYET İÇİN, TÜRKLÜĞÜN BEKASI İÇİN..."

Elbette aleyhimize kurulan kampanya düzeneği uzayıp gitmektedir. Herkes MHP'deki sözdeki kaynamaya yorum yapmaktadır. Kameraların karşısına geçen yarım uzmanlar, kalem yobazları partimiz hakkında hüküm verirken, partililerimizin ne yapacağını konuşmaktadır. Dün halklara özgürlük diyerek, orak-çekiçle poz vererek, ülkücülere pusu kuran Perinçekgiller neredeyse bize davamızı öğretip ülkücülük anlatacaklar. Bu ne arsızlık, densizlik, ahlaksızlıktır. Anayasa değişikliğine evet diyoruz ya ağrıları, sancıları bundandır. Eğer Doğu Perinçek ve 'hayırcı' yoldaşlarıyla Recep Tayyip Erdoğan arasında bir tercih hakkımız olursa, kesinlikle ve istisnasız sayın Erdoğan'ı tercih edeceğimizi herkes bilmeli ve kafasına sokmalıdır. Bunlar çılgına dönüp kudursalar da millet için 'evet'; devlet için 'evet'; Cumhuriyet için 'evet'; Türklüğün bekası için 'evet' diyeceğiz. MHP dünkü sözlerini çiğnememiştir. 

3 DÖNEMEÇ

Bu kararımızın arkasında 3 kritik dönemeç vardır. Biri 21 Ekim'de Cumhurbaşkanı'nın halk tarafından seçilmesidir. Bu yolu açan 367 tıkacını koyanlardır. İkinci olarak 10 Ağustos'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimidir. Üçüncüsü olarak 15 Temmuz FETÖ terör örgütünün hain kalkışmasıdır. 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2017, 12:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekir Ali
Bekir Ali - 4 yıl Önce

devlet bahçeli, "hayır diyen ülkücüleri sayın erdoğan'a tercih ederim' diyerek kendisine hakaretler savuran cumhurbaşkanı'na sahip çıktı ve başkanlık için verdiği desteğin arkasında olduğunu söyledi... cümleyi düzeltin lütfen, "erdoğan'ı hayır diyen ülkücülere tercih ederim" olmalı...

Yaşar imik
Yaşar imik - 4 yıl Önce

ZATEN SEN O TERCİHİ YAPTIN BİLİYORUZ.AMA SEN YENİ İHANET SENARYOLARINA ÜLKÜCÜ TABANI YOK SAYARAK PERVASIZCA YENİ İHANET SENARYOLARINA ZEMİN HAZIRLIYORSUN.BİZ MUHALİF TABAN HAYIRCILAR İÇİN SİYASETEN YOK, AHLAKEN ÇUKUR HÜKMÜNDESİN....NOKTA...!

Hayri durak
Hayri durak - 4 yıl Önce

Sn.Bahceli, neden evet demeliyiz, açıklamasını yapın, bizde evet diyelim
Öyle,size ne demekle gecistiremezsin.

Özkan
Özkan - 4 yıl Önce

sayın bahçeli ye sormak lazım ne olduda 180 derece dönüş yaparak a ke pe destekçisi oldunuz.düne kadar bu iktidar ve erdoğan için neler söylediğiniz arşivde duruyor.bu tutarsızlığınız şunu gösteriyor.geçmişde doğruları söylediyseniz bugün yalan söylüyorsunuz.geçmişde yalan söylediyseniz bugün doğruları söylüyor olamazsınız.çünkü geçmişde yalan söyleyene güvenilmez.

San
San - 4 yıl Önce

Başlığa bakmayıp metni okursanız konuşanın sanki bir AKP li olduğunu sanırsınız !!

ilteris
ilteris - 4 yıl Önce

Akp nin akil adami....

Niyazi
Niyazi - 4 yıl Önce

Allah razı olsun....

Yıldırım
Yıldırım - 4 yıl Önce

dün söylediklerini unutup sadece hayır diyenleri değil tüm ülkücüleri başkasına tercih etti