Bahçeli, neden Cumhurbaşkanı adayı olmadığını açıkladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’da partisinin seçim koordinasyon merkezini ziyaret etti. 

Bahçeli, neden Cumhurbaşkanı adayı olmadığını açıkladı

Devlet Bahçeli, 80 vekilden 40 vekile düşülen süreçte ihanete uğradıklarını ve sahada çalışılmadığı için 40 vekil kaybettiklerini söyledi. Bahçeli, bu süreçte MHP’nin 40 vekil kaybedecek bir yanlış yapmadığını belirterek, “Bana bir tane hata gösterin” dedi.

1 Kasım’da kazanılan 40 vekilden sonra beşinin başka partiye gittiğini belirten Devlet Bahçeli, üçünün de sallantıda olduğunu belirterek, “33 vekille ne yapacaksınız? Zekanızı kullanmak günah mıdır? Cumhur ittifakının altındaki sır budur” diyerek, AKP’yle yaptığı işbirliğinin gerekçesini ortaya koydu.

 “AMAÇ BENİ UZAKLAŞTIRMAK” 
Kendisine aday olması yönünde telkinler yapıldığını belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Odama gelip ‘Siz mutlaka aday olmalısınız’ diyenlerin gözüne bakıyorum fır fır dönüyor. Amaç bizi partinin başından atmak. Biz bu tuzaklara düşer miyiz?” diye konuştu. Kamuoyu araştırmacısı Hakan Bayraktar’a da çatan Bahçeli, “Hakan Bayrakçı denen sahtekar var. Her televizyona çıkıyor. Adam geceyi televizyonlarda geçiriyor, evine gitmiyor” ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le ilgili şu ifadeleri kullandı: “25 kadın arkadaş MHP’ye ziyarete geliyor. Kendileriyle sohbet esnasında bir düşüncemi aktardım. İnandığım şeyi söyledim. Şu an için bir partinin genel başkanı olan hanımefendi, muhteremler, abiler, jiletle kazırım, bilmem nerede otururum kalkmam sözlerini kullanıyor ise ve bu da geçmişte MHP’nin içinde ise elalem bütün MHP’li hanımlar böyle midir diye düşünürse sonumuz felaket. Öyleyse bu tabirlere heves etmeyeceksiniz MHP’li hanımlar olarak. 
Ne demek muhteremler, bunları kim kullanır?

Biraz toplum hayatında yaşayan herkes muhteremler, abiler sözünden bilmem neyi anlar. Şimdi sen böyle konuşuyorsun da Sözcü Gazetesi yarın devir değişti karalayacaklar, bunlar MHP’den gelmişlerdi, bunların ağzı bozuk, bunlar argocu, bunlar şucu dediği taktirde, Anadolu’daki veya burayı şereflendiren hanımefendilerin haksız yere suçlanması doğru mudur?

İçlerinde bir tane ülkücü demiyor ki; ‘Hanımefendi düzgün konuş.’ Sen Türk kadınını temsil ettiğini söylüyorsun. Başında eşarp var, bilmem ne var gösteri yapıyorsun ama ağzın bozuk. Böyle bir şeyle geldiğin yerdeki hanımları küçük düşürmeye hakkın yok. Hadi bu partide hepsi düştü ama Anadolu’dan gelip MHP’yi şekillendiren hanımefendilerin hiç birisini kötülemeye senin hakkın yok. Davranışını düzelt diyen bir Allah’ın kulu da yok.

Oturduğu zaman ülkü devi hepsi!” Çetele tuttuğunu da belirten Devlet Bahçeli, “Onlar sanıyor ki Devlet Bahçeli çetele tutmuyor… Alayını biliyorum. Sabırlı insan olmak lazım.” dedi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
umut genç
umut genç - 1 yıl Önce

SN.BAHÇELİ YILLARCA PEŞİNDEN GELDİK DE NE OLDU.BAŞBUĞUN PARTISINI BİTİRMEDİN Mİ,BAŞBAKAN OLAMAZSIN.CUM.BŞK.OLAMIYORSUN.LİDER HİÇ OLAMIYORSUN.ÇEKİL DİNLEN ARTK YETERRR...

Kağan
Kağan - 1 yıl Önce

Bu adam ülkücülerle kafa buluyor...ve hala bazı ülkücülerde içemiyoruz bari bahçeli sayesinde kafayı biliyoruzun peşindeler herhalde...

selim selimoğlu
selim selimoğlu - 1 yıl Önce

1. Daha önceki konuşmalarını hazırlayanlar varmış da düzgün konuşuyormuş. Oysa şimdi irticalen yaptığı anlaşılan konuşmaya bakın. Adamın ne dediği belli değil. Meramını anlatacak düzgün bir cümle bile kuramamış.
2. 80 milletvekiliyle hükumet olmaktan korktun. Müzmin muhalefet olmak senin ruhuna işlemiş. Ülkücüler de seni Kasım ayında cezalandırdı. Bu seçimde sana çıkaracağın milletvekillini söyleyeyim mi? En fazla 7 tane. Osmaniye'den bile senin çıkman zor.

Tunç Tekin
Tunç Tekin - 1 yıl Önce

Sayın eski genel başkanım,önce adam gibi konuş.7 Haziran 2015 seçimlerinde 7 milyon 500 bin oy alan MHP , 1 Kasım 2015 seçimlerinde tam 2 milyon oy kaybetti.Haziranda 80 milletvekili kazanılmışken 1 Kasımda 40 vekile düştük.Sana göre MHP (daha doğrusu siz) bu iki seçimde ''ihanete uğradı''.Çünkü bu kadar oy ve milletvekili kaybedecek herhangi bir hata yapmadı.Bak sayın Bahçeli, bu konuşmayı yapan bir adama doktorlar ''rahatsız'' teşhisini anında koyarlar.1 Kasımda MHP'ye oy vermeyen 2 milyon seçmeni suçlu ilan etmek kelimenin tam anlamıyla terbiyesizlik ve saygısızlıktır.Senin hataların,liste yanlışları,seçim çalışması yapılmaması GENEL BAŞKANI BAĞLAR.Suç sendedir.Ona buna çamur atma.Senin yerinde başka bir genel başkan olsaydı, 1 Kasımda seçim sonuçları karşısında İNTİHAR EDERDİ.

metin er
metin er - 1 yıl Önce

Adamın derdine bakar mısın bana cumhurbaşkanı adayı ol diyenler beni partiden uzaklaştırmak isteyenlerdi diyor.Partinin sizin döneminizde geldiği durum ortada iken bu yaşta bu koltuk merakı gerçekten düşündürücü.Tüm avrupa kıtasında neo libaral ekonomilerin uygulandığı ülkelerde milliyetçi partiler inanılmaz güç haline geldiler ekonominin çöktüğü ihanet politikalarının uygulandığı ülkemde milliyetçiler kendi güçleriyle seçime bile girmeye cesaret edemez hale geldi bunun sorumluluğunu bile üstlenmeyen bir parti lideri TC nin silinmeye çalışıldığı andımızın kaldırıldığı milli değerlerimizin aşağılandığı milliyetçiliğin ayaklar altına alındığı dönemin siyasi partisiyle de ittifak yapma gerçekten Türküm diyen herkes sizi merak ediyor siz kimi temsil ediyorsunuz

serdar
serdar - 1 yıl Önce

Varlığın hata.

Mehmet07
Mehmet07 - 1 yıl Önce

Ağam bizimle eylenir..

Erkan
Erkan - 1 yıl Önce

Simdi söyleyelim ozaman Sayin Bahceli Istanbul ol teskilatini bitiren secimlerde oy oranini bölücü hdp nin altina düsüren Abdullah baskanin Antalya birinci sirada ne isi var Avrupa türk federsyonu teskilatini bitiren cemal cetinin Istanbul 2. sirada ne isi var yazik günah


SIRADAKİ HABER