Bahçeli'nin 'kurun partinizi' sözlerine Akşener'den sarsan anlamlı cevap

Devlet Bahçeli'nin bugün grup toplantısında MHP'li muhaliflere yönelik sözlerine Merak Akşener yanıt verdi.

Bahçeli'nin 'kurun partinizi' sözlerine Akşener'den sarsan anlamlı cevap

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugünkü TBMM grup toplantısında, “Kurmak için uygun zaman kolladığınız partinizle karşımıza çıkın da hepinizin boy ölçüsünü görelim. 1990’lı yıllarda merhum Başbuğumuzu kurultay salonlarına sokmamak, MHP’yi ele geçirmek, davamızın haysiyetini gölgelemek için oyun içinde oyun kuranlar, şimdi kalkmışlar Türk milliyetçisi maskesiyle yine film çeviriyor, yine sahne alıyorlar” dedi.

Bu çıkışa, MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener'den çok sert cevap geldi.

Akşener sosyal medya hesabından "Haydi kurultayı toplayın ve boyumuzun ölçüsünü alın. Biz delegelerin iradesine razıyız.Ya siz?" diyerek, Bahçeli'ye daha önce engellenen MHP Tüzük kurultayını hatırlattı.

KURULTAY SÜRECİNDE NE OLMUŞTU?

MHP’de değişim iradesini ortaya koyarak, imza veren delegeler ve mahkemenin yetkilendirdiği Çağrı Heyeti önderliğinde 19 Haziran’da tüzük kurultayına gitmişti.

700’ü aşan rekor bir delege katılımıyla gerçekleştirilen tüzük kurultayında mevcut MHP tüzüğü değiştirilmiş ve seçimli olağanüstü kongre kararı alınmıştı.

MHP Genel Merkezi’nin itirazı üzerine 19 Haziran’daki tüzük kurultayına durdurma kararı verilmişti. Durdurmanın gayri hukuki ve yetkisiz mahkemeler tarafından yapıldığını belirten genel başkan adayları karara itiraz etmişti.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2017, 14:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
HASAN AKIN
HASAN AKIN - 4 yıl Önce

ülkücü harekete hi̇ç bi̇r katkı sağlayamayarak,ömrünü geçiren ve ülkücüleri satan birisinin bu sözlerine bütün türk mi̇lli̇yetçi̇leri̇ nefretle bakiyor.. bi̇r i̇nsan kendi̇si̇ni̇n yazdiği delegeleri̇ne güvenemeyerek yalanci pehli̇van peşrevleri̇ i̇le kamu oyu önünde gülünç duruma düşerek li̇der olduğunu zannedi̇yor..ülkücü i̇radeyi̇ tanimayanlarin ülkücülere söz söyleyecek adleri̇ de yoktur..kendi̇ni̇ze güveni̇yorsaniz, buyrun ülkücü i̇radeye sayginiz varsa kurultaya....yoksa miz miz çocuk gi̇bi̇ mi̇de bulandirmayin....

Tuncer gures
Tuncer gures - 4 yıl Önce

Bizim bir partimiz var pkk solunda oturmayı hazmeden genel merkez yoneticileri il ve ilçeleri görevden alacağına hodri meydan deyip kongreye gitmeli ve ülkücüleri bir birine düşman edici açıklamalardan kacinmalidir

İbrahim durmuş
İbrahim durmuş - 4 yıl Önce

Bizi kaç yıldır memur olarak ilk okul mezunu orta okul ve lise mezunları nın atadığı zümrye ezdirdiniz sahip çıkmak bir yana insan yerine bile koymadınız kendi halinde mücadele etmek zorunda kaldık iki üniversite bitirdim ama artık yoruldum memur olarak emekli oldum başına neler geldi ülkücü olduğum için. Devlet Bahçeli sana hakkım ı helal etmiyorum. 10 seçim kaybettin hala utanmadan çıkıyor kendini ne zannediyor sun bu davaya ne fayda verdin. Akp nin yamağı demek ki sen de bizi satın sana yazıklar olsun. Senden hiç bir şey olmaz. Sen kurt değil kara keçinin koyun da değil

ahmet
ahmet - 4 yıl Önce

haydi kurultaya gidelim ...her şeye razıyız... sen de razı mısın?

fatih
fatih - 4 yıl Önce

bahçeli bırak artık bu partiyi, yıprattığın ,akp ye kapı kulu yaptığın yeter

irfan Tomak
irfan Tomak - 4 yıl Önce

Sayın bahçeli sanki tapulu bir parti satn almış gibi hareket ediyor,çileleri biz ülkücüler çektik,cezaevlerinde,okullarda mücadelelerimizde neyse,şimdi bn 55 yaşndaym namusumla çayocağnda çalışıyorum,Nereye kadar genel başkanlıkta kalacak bahçeli takip ediyoruz,asker bavulu gbi otursun orda yeri geldiğinde alayına kelimesiyle devam etsin bakalım.Başarısızlıkları karşısında bir gün ne duruma düşer bekliyoruz.

HALİL  YILMAZ
HALİL YILMAZ - 4 yıl Önce

sayın bahçeli hagi başarınızla öğünüyosunuz kaç seçim kaybettin

ali
ali - 4 yıl Önce

satılmış boğçalı