Bahçeli'nin sağ kolu "Davamız Erdoğan davası değil"

banner155

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sefer Aycan, Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde, partisinin ilçe teşkilatınca düzenlenen bayramlaşma programında çok sert açıklamalar yaptı.

Bahçeli'nin sağ kolu "Davamız Erdoğan davası değil"
banner170

AKP’li genel başkan yardımcılarının milletin içinde olmaktan korktuğunu belirten Aycan, “Biz milletimizden korkmuyoruz, milletimizin içinde olmak istiyoruz. Aramızdaki fark bu. Biz oraları kullanmak için gelmedik" dedi.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, AKP’li isimlerin görevlerinin bitmesine rağmen kırmızı plakalı araçlarla gezdiğine dikkat çeken Aycan, “Hiçbir zaman kırmızı plakalı araçları kullanma niyetinde olmamıştır, daima özel araçlar kullanmıştır. Devlet ve parti işlerini ayırmıştır. Bugün hala görüyorum maalesef AKP’lilerin resmi plakalı araçlar kullandığını, görevi bittiği halde Meclis plakalı araçlar kullandığını, arkalarında 3 eskortla polis arabaları ile dolaştıklarını da görüyorum. Biz onlardan farklıyız, ben de genel başkan yardımcısıyım onlar da genel başkan yardımcısı. İstemiyoruz; biz milletimizden korkmuyoruz, milletimizin içinde olmak istiyoruz. Aramızdaki fark bu. Biz oraları kullanmak için gelmedik” diye konuştu.

DAVAMIZ ERDOĞAN DAVASI DEĞİL

MHP’li Aycan, cumhur ittifakının bir kişiyi desteklemek olmadığını belirterek, “Biz her zaman bu görevi yaptık. Türk milliyetçileri 80 öncesi ve sonrasında da daima devletinden ve milletinden yana oldu. Genel başkanımız, asla ‘partim’ demedi, ‘ben’ demedi. Fedakarlık etmek gerekiyorsa bireysel anlamda etti, iki adım geri çekildi. O gün devleti kim temsil ediyorsa ona destek verdi. Bu, herhangi bir kişiye ya da partiye verilen destek değildir. Yani Recep Tayyip Erdoğan davası değil, davamız. Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek değil, bizim yaptığımız. Bizim yaptığımız, devlete, millete destek vermektir. Bunu iyi ayıralım. Şu an cumhurbaşkanıdır; cumhuriyetimizi, devletimizi, milletimizi temsil ettiği için destek verilmiştir, arkasında durulmuştur. Davamız, ülke ve millet davasıdır” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
HASAN
HASAN - 9 ay Önce

Hayatımda gördüğüm en saçma açıklama. "Erdoğan'a destek vermiyoruz, devlete, millete destek veriyoruz; Erdoğan, milleti - devleti temsil ettiği için destek veriyoruz" ...Ha Hasan kel, ha kel Hasan..

çağlar
çağlar - 9 ay Önce

inanalım mı?

Ahmet Karataş
Ahmet Karataş - 9 ay Önce

İyi demogoji yapmış.

serdar
serdar - 9 ay Önce

Milliyetçi oylar ikiye bölünürse bundan, kürtçüler fayda sağlar.

VATANDAŞ
VATANDAŞ @serdar - 9 ay Önce

BÖLÜNMESE BU SEFER DE MİLLİYETÇİLİĞİ AYAKLAR ALTINA VERECEKSİNİZ

Cafer Hoşsohbet .
Cafer Hoşsohbet . - 9 ay Önce

Davanız , millet davası da neden , bir af davasında cumhurbaşkanına sözünüzü geçiremediniz de ,af isteğiniz lafta kaldı . İsterdik ki , cumhur ittifakı , anca beraber , kanca beraber olsun.

Osman İye
Osman İye - 9 ay Önce

Osmaniye sizinle gurur duymuyor zulmlere baskılara kriptolara sessiz kalmanız ödülünü alacaksınız. Seçimde bunu net göreceksiniz. Anket firmalarına göre Türkiye geneli %5 oy oranına düşmüş ya. O Bile çok.

SIRADAKİ HABER

banner151