Bahçeli Tunceli'den önce Elazığ'da

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün Tunceli'ye gerçekleştireceği ziyaret için Elazığ'da. Bahçeli'nin Tunceli'ye ulaşmak için 135 kilometre yolu kaldı.

Bahçeli Tunceli'den önce Elazığ'da

~~Gece saatlerinde Elazığ-Malatya sınırındaki Kömürhan Köprüsü'nde partililer tarafından davul zurna ile karşılanan Bahçeli, uzun araç konvoyu eşliğinde Elazığ'a geçerek kalacağı otele yerleşti.

Bahçeli, sabah saat 09.30 sıralarında yola çıkacak ve karayoluyla 135 kilometreyi kat ederek Tunceli'ye gidecek.

Hazırlanan programa göre ilk olarak Tunceli Valiliği'ni ziyaret edecek olan Bahçeli, ardından cuma namazı için camiye gidecek. Kentte esnafı ziyaret edip sorunlarını dinleyecek olan Bahçeli, temasları sırasında cemevine de gidecek.

SIKI GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI
 Bu arada Bahçeli'nin ziyareti nedeniyle kentte sıkı güvenlik önlemleri alındığı gözlendi.

Yaklaşık 10 ilden takviye polis ve TOMA araçları istendiği, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı'nda izinler kaldırıldığı bilgisine ulaşıldı.

Gerginliğin hakim olduğu kentte alınan önlemlerle ilgili bilgi almak isteyen basın mensupları, dün gün boyu Tunceli Valisi Osman Kaymak ve Emniyet Müdürü Fahrettin Şen'e ulaşamadı. Sürekli Ankara ile temasta oldukları bilgisi edinilen Vali Kaymak ve Emniyet Müdürü Şen'le görüşmek isteyen basın mensuplarına görevliler sürekli 'toplantıda' yanıtını verdi.

TEPKİLER
 Öte yandan DBP ve bazı parti ve sivil toplum örgütleri Devlet Bahçeli'nin Tunceli ziyaretine tepki gösterdi ve kente gelmemesini istedi.

Ayrıca, BDP'lilerin PKK'nın 36'ıncı kuruluş yıldönümü nedeniyle Seyit Rıza Meydanı'nda düzenledikleri meşaleli yürüyüşte, DBP Tunceli İl Başkanı Ergin Doğru, Bahçeli'nin ziyaretine ilişkin konuştu.

Doğru, "Ne Bahçeli'ye ne de faşist bir zihniyete Dersim'de yer yok. Buradan devlet ve emniyet yetkililerini uyarıyoruz. Bir provokasyon olarak nitelendirdiğimiz Bahçeli ve adamlarının burada bu halkı tahrik ve provoke etmesine karşılık duyarlılık göstereceksiniz" dedi.

Engin Doğru, bugün için yaptığı çağrıda, esnafın kepenk kapatması ve halkın Atatürk Mahallesi'ndeki yürüyüşe katılmasını istedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun salı günü partisinin grup toplantısında "Meydan okuyorum cesaretin varsa Tunceli'ye gidersin" sözleri üzerine kenti ziyaret etme kararı almıştı.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2014, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER