Bahçeli'den Davutoğlu'na Mesaj

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Tunceli ziyareti bugün. Bahçeli'nin Tunceli ziyaretinde yaşanan son dakika gelişmeleri

Bahçeli'den Davutoğlu'na Mesaj

~~MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Tunceli ziyareti günün olayı oldu. Esnafın kepenk kapattığı kente Bahçeli 500 araçlık bir konvoyla girdi.

*Valilik binası önünde konuşan Bahçeli, "İşte Tunceli'deyim, işte Türk milletinin güzide evlatlarıyla bir aradayım' diyerek Davutoğlu'na mesaj yolladı.

DEVLET BAHÇELİ TUNCELİ GÖRÜNTÜLERİ (TIKLA)

*Bahçeli "1937-38 hadiseleri isyandır ve bu isyana katılanlar bölücü teröristlerdir" dediği anda ise kentte protesto gösterileri ve olaylar patladı.

*Devlet Bahçeli cemevi ziyaretini iptal etmek zorunda kalarak Tunceli'den ayrıldı. Bahçeli Ankara'ya dönüş yolundayken bu kez konvoyundan kaza haberi geldi.
İŞTE DEVLET BAHÇELİ'NİN TUNCELİ ZİYARETİNİN AYRINTILARI

KEPENKLER KAPANDI TAKSİLER ÇALIŞMADI

Bahçeli'nin ziyareti nedeniyle dün akşam DBP İl Başkanı Ergin Doğru'nun yaptığı çağrı üzerine bugün Tunceli'de esnaf kepenklerini açmadı. Kent merkezinde eczane ve fırınların dışında tüm işyerlerinin kapalı olduğu görüldü. Kentteki taksi ve şehir içi taşımacılık yapan minibüsler de çalışmadı.

AYAĞININ TOZUYLA KONUŞTU

Bahçeli saat 10:50 itibariyle Tunceli Valiliği'ne geldi. Valilik önünde toplanan bir grup, Bahçeli’yi bozkurt işareti yaparak karşıladı. Gruptakiler “Devletin başına devlet gelecek” sloganları attı.

İŞTE TUNCELİ'DEYİM

Bahçeli ziyaretinin ilk durağı olan Tunceli Valiliği önünde ilk açıklamasını yaptı:

"Ziyaretimizi sabote etmeye ve engellemeye çalıştılar. Davutoğlu, geçtiğimiz Salı günü şahsıma meydan okumuştur. Başbakan öylesine çıldırmıştı ki. 'Buyrun gidin cesaretiniz varsa bunu Tunceli’de de söyleyin' demiştir. İşte Tuncelideyim. Türk milletinin güzide evlatlarıyla bir aradayım. Devlet milletiyle Tunceli’de.

GİREMEYECEĞİMİZ YER YOKTUR

"Vatan topraklarında gidemeyeceğimiz yer yoktur. Biz Türkiye’yeyiz, büyük Türk milletinin onurlu evlatlarıyız. Davutoğlu, bilmiyor, öğrenmediyse kendisine hatırlatıyorum. Bizde mangal gibi yürek demir dağları eritecek cesaret vardır. Özür lobisi kurmak iç barışa katkı sağlamaz. İç ve dış mihrakalara karşı uyanık olmalıyız. Hiçbir ahlaksız sürece müsamaha gösterilemez.


İSYANA KATILANLAR TERÖRİSTTİR

1937-38 hadiseleri isyandır ve bu isyana katılanlar bölücü teröristlerdir.

Ben Tunceli'de olduğuma göre başbakan ne yapacaktır. Mahcup olmuş, mağlup düşmüş bu şahsiyet bundan sonra nasıl başlbakanlık yapacaktır.

Devlet diz çökmez. Devlet el de etek de öpmez. Devlet zarara düşerse milletin bozgun yaşaması kaçınılmaz olacaktır. Eğer diz çöksek, el öpsek, taviz versek bağımsızılığımzdan bahsedemeyeceğimiz gibi Tunceli ilimiz de olmayacaktı. Bu kutlu vatan hepimizindir. Acılarımız, sevinçlerimiz ortaktır.

Hazreti Ali bizimdir, 12 imam her şeyimizdir. Allahımız bir, peygamberimiz, kıblemiz bir, dinimiz bir, milletimiz bir, geleceğimiz bir ve aynıdır. Başbakan'ın korku deryasını kırmak için Tunceli'ye konuk olduk."

Devlet Bahçeli, sözlerini "Ne mutlu diyene" diye tamamladı.

CUMA NAMAZINI KILDI

Devlet Bahçeli ve beraberindeki heyet daha sonra Cuma namazını kılmak için Tunceli Yunus Emre Camisi'ne gitti. Bahçeli'nin Cuma Namazı sonrası yapacağı cemevi ziyaretiyle, esnaf ziyaretlerinin iptal edildi. Devlet Bahçeli'nin 13:30'dan sonra kentten ayrıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2014, 00:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER