Bahçeli'den Erdoğan'a Sezar benzetmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in odasına geçti, Bahçeli sert tepki gösterdi.

Bahçeli'den Erdoğan'a Sezar benzetmesi

TBMM'deki resepsiyonda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başbakan Davutoğlu ile birlikte Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in odasına geçmesi MHP lideri Bahçeli'yi kızdırdı. 

Devlet Bahçeli, Erdoğan ile birlikte Davutoğlu'nun Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in odasına geçmesini demokratik bulmadı. Erdoğan için Sezar benzetmesi yapan Bahçeli, "Sezar gibi bir odaya çekilmenin manası yok. Demokrasinin ruhuna aykırı bir davranış. Milletin asli unsuru olmasam burayı terk ederdim. Bu Meclis gazi bir meclistir. Bu davranış yakışık almamıştır" diye konuştu.

ODADA 10 DAKİKALIK GÖRÜŞME 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yanındakiler odada yaklaşık 10 dakika kaldılar. Daha sonra Başbakan Davutoğlu ile TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Bahçeli'nin yanına ayrı ayrı giderek kısa bir süre sohbet ettiler.

CEMİL ÇİÇEK'TEN AÇIKLAMA 

TBMM Başkanı Cemil Çiçek gazetecilerin Bahçeli'nin tepkisinin sorulması üzerine, ''Ben bütün konukları kapıda karşıladım, Cumhurbaşkanın ki küçük bir molaydı. Başbakanımız da daha sonra resepsiyona katılabildiği için yanımıza geldiler ve sadece birkaç dakikaydı. Böyle güzel bir günde başka bir anlam çıkarılmasın'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2014, 00:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER