Bahçeli’den seçim yapılmadan erken seçim sinyali...

banner155

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli’den seçim yapılmadan erken seçim sinyali...
banner170

Bahçeli, 24 Haziran seçimleri sonrasında TBMM'de çoğunluğun sağlanamaması ile ilgili "Cumhurbaşkanlığı ile Meclis uyumlu çalışamaz ise sistem içinde çözüm üretilebilir. Uyum sağlanamaz ise erken seçim düşünülebilir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Star TV'de Nazlı Çelik'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bahçeli Cumhur İttifakı'nın seçimlerden sonra da devam etmesi gerektiğini belirterek başarı için ölçütün 301 vekil ve üstünün olduğunu söyledi. Bahçeli, cumhurbaşkanının Meclis'te çoğunluğun desteğini alamaması durumunda sistemin kendi içinde çözüm üretebileceğini belirterek "Uyum sağlanamaz ise erken seçim düşünülebilir" dedi.

FETÖ'DE SİYASİ AYAK TARTIŞMASI

Devlet Bahçeli, FETÖ'nün siyasi ayağı ile ilgili "Bunun üzerinde henüz durulmadı. Siyasetin FETÖ'den arındırılması lazım. Siyasette FETÖ'ye yakın isimler olmaması lazım. Yoksa her alanda bu kadar güçlü olamazlardı." değerlendirmesinde bulundu.

"FETÖ VE PKK'NIN KÖKÜ KAZINMADAN OHAL KALKMAMALI"

Bahçeli ayrıca OHAL'e ilişkin de değerlendirmede bulundu. "FETÖ ve PKK'nın kökü kazınmadan OHAL kaldırılmamalı." dedi.

CUMHURBAŞKANI MECLİS ÇOĞUNLUĞUNU SAĞLAYAMAZSA?

"Cumhur İttifakı'nın Meclis'te devam etmesi lazım. Başarı 301 vekil ve üstüdür" diyen Bahçeli, cumhurbaşkanının partisinin Meclis'te çoğunluğu sağlayamaması durumunda ne olacağının sorulması üzerine, "Cumhurbaşkanlığı ile Meclis uyumlu çalışamaz ise sistem içinde çözüm üretilebilir. Uyum sağlanamaz ise erken seçim düşünülebilir" yanıtını verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gürbüz can
Gürbüz can - 9 ay Önce

Doymadın seçim seçim demeye...her seferinde başımızı yere eğdin...ne zaman gideceksin git artık..bi tane var zaten ikincisini kaldıramayız..

ahmet
ahmet - 9 ay Önce

yedi kafayı. ne içiyor bu adam bizede verse de bizde içsek.

Gariban
Gariban - 9 ay Önce

Bu adamı tutup, karanlık ve ses geçirmez bir odaya kilitlemeden bu memleket seçimden ve kargaşadan kurtulamaz...

adanalı adnan
adanalı adnan - 9 ay Önce

Adamın işi mayın eşekliği ve akıllarına karpuz kabuğu düşürmek.

SIRADAKİ HABER

banner151