Bahçeli’nin listeye almadığı Vural'dan ilk açıklama

MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, partisinden Milletvekili adayı olarak gösterilmemesine ilişkin açıklama yaptı.

Bahçeli’nin listeye almadığı Vural'dan ilk açıklama

Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin yeni bir siyasi sürecin yeni bir safhasına geldiğini belirterek, bugüne kadar gelen dönemde, MHP milletvekili, genel başkan yardımcısı, bakan ve grup başkanvekili olarak sorumluluk ve görevler üstlendiğini anımsattı.

Vural, "Davamı ve partimi layıkıyla temsil ve daim yüksek hedeflere ulaştırma ülküsü ve inancıyla görevlerimi yerine getirirken büyük Türk milletinin değer, menfaat ve ihtiyaçları, milliyetçi-ülkücü hareketin, kutlu davamızın ülküleri ve uhdemdeki görevin onur ve haysiyeti her zaman için vazgeçilmez rehberim olmuştur." diye konuştu.

MHP İzmir Milletvekili Vural, şöyle devam etti:

"Partimin bana verdiği her emanete sahip çıkarak, birliği, adaleti, hukuku, milli egemenliği, hürriyeti, bütünlüğü, huzuru, kardeşliği hülasa ülkümü dile getirdim. Teröre, darbeye, kumpasa, hukuksuzluğa, bölücülüğe, yolsuzluğa karşı durdum, doğruyu, hakkı, haklıyı savundum, haksızlık karşısında susmadım, her kesimden vatandaşın derdine derman arayışına tercüman oldum. Partimizin ve siyasi mücadelemizin daima bir umut olduğuna inandım, bunu yüksek bir kararlılık ve inançla ifade ettim. MHP'yi ve ülkücü-milliyetçi kadroları temsil ve milletin iradesiyle iktidara taşıma sorumluluğunu hep hissettim.

MHP İzmir Milletvekili olarak görevimi yürütürken aldanmadım, aldatmadım, eğilmedim, bükülmedim, kin ve nefret gütmedim, şahsi veya nefsi davranmadım, yalan, iftira, dedikodu ve fitnelerden yılmadım, makama halel getirmedim. Sözümü ve mücadelemi yüksek tuttum. Gören gözler ve duyan kulaklar şahit oldu."

Bu çerçevede mücadelesini ve hizmetini her türlü beklenti, ikbal, makam ve mevki arayışı dışında sadece davasına sorumluluk duyarak, 27. Dönem MHP İzmir Milletvekili olarak devam ettirmek için adaylık başvurusunda bulunduğunu hatırlatan Vural, "Bu safhada ilan edilen tercih ve takdir sonucunda milletvekilliği görev ve temsilim sona ermiştir. Böylece şuur, şeref ve gururla üstlendiğim MHP milletvekili emanetini bırakmış bulunmaktayım." ifadelerini kullandı.

SİYASİ MÜCADELEM DEVAM EDECEKTİR'

Milletvekillerine de karşılıklı saygıdan dolayı teşekkür eden ve haksızlık yaptıklarından helallik isteyen Vural, TBMM'de görev yaptığı milletvekili arkadaşlarına, TBMM personeline, MHP grup personeline, çalışma arkadaşlarına ve basın mensuplarına teşekkür etti. Vural şunları kaydetti:

"Şüphesiz milletvekilliği siyasi mücadelenin ne başlangıcı ne de sonudur. Dava arkadaşlarımın ve milletimin her ortamda gösterdikleri sevgi ve saygı, gönüllerinde samimi ve güvenli bir yerim olduğunu hissettiriyor. Onlara şükran borçluyum. Onların gönülleri olmasaydı, gözleri beni göremezlerdi. Temiz kalpli insanların hepsi gönüllerinde edindiğim yerine daima sahip çıktığımdan emin olsun. Emaneti gönüllerine teslim ediyorum. Artık milletin sinesindeyim. Gönüller yapmaya devam edeceğim. Gönülden de göze yol vardır. Niyet hayır, akıbet hayrolsun. Siyasi mücadelem, bilgi, fikir ve tecrübelerimi aktif sunma gayretim ve arayışım devam edecektir." 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Can
Can - 9 ay Önce

Demek ki kıyım devam ediyor. Bu MHP yi bitirme hareketidir. Yazık...

Ekrem
Ekrem - 9 ay Önce

Böylece şuur, şeref ve gururla üstlendiğim MHP milletvekili emanetini bırakmış bulunmaktayım." ifadelerini kullandı.( ŞUNA KOVULDUM DESENE DÜRÜSTÇE BİLADER.)

Atilla
Atilla @Ekrem - 9 ay Önce

kovuldusa bile niye?hirsizlikmi yapti?yalakalik yapmadigi icinmi?bahcelinin kovduklari adamlarin her biri basbakanlik yapa bilecek kapasitede.

RAMAZAN BEKER
RAMAZAN BEKER - 9 ay Önce

ZAMANINDA ADAM GİBİ TAVIR KOYAMADIN. KARARSIZ KALDIN.TAVRIN ÜLKÜCÜYE YAKIŞMADI. BOP ÇULARA KARŞI SUSTUN.

ayhan sakar
ayhan sakar - 9 ay Önce

ben mhp li değilim ama milliyetçi duruşuyla her zaman taktirimi kazanmışlardı ama şimdi görüyorumki mhp diye bir partı yok bahçeli bunağı ve yandaşları sayesinde
bu partiyi bitirdiler
milliyetçiliğini
vatanseverliliğini
namusunu şerefini hasiyetini onurunu çıkar uğruna satmışlardır
bahçeli bunağı ve yandaşları kendi çıkarlarını öne çıkartıp duruşlarını satmışlardır
bu yüzden tüm şerefli asil mhp liler iyi partiyi meral akşeneri desteklemek zorundalar
MHP yi ve gururunu bunlar koruycaktır
ihtiyar bunak zürüyetsiz biri değil

Gökbora32
Gökbora32 - 9 ay Önce

Kız istemeye gidipte
Reddedilen damat adayı gibi.
Yazık denecek duruma düşmüş.

Zuhal Asma
Zuhal Asma - 9 ay Önce

TEBRIKLER SN.VURAL.BOYLESİ ULKE ICIN COK HAYIRLUDIR MUHAKKAK.INSAALLAH TEKRAR GUVENDIGIMIZ BIR NOKTADA OLUCCAKSINIZ FIKIRLERIMIZ SIZINLEDIR.

Ömer Naci
Ömer Naci - 9 ay Önce

Demekki son kullanma tarihi doldu.

ISMAIL ULGER
ISMAIL ULGER - 9 ay Önce

SAYIN VURAL SENI IYI PARTIDE GÖRMEKISTEMISTIK YINEDE GÖRMEK ISTERIM


SIRADAKİ HABER