Bahçeli'ye Soğuk Duş Etkisi Yapacak Haber!

MHP Genel Başkan adayı Akşener’in avukatlarından olan Mehmet Tolga Akalın şahsi Facebook hesabından açıklama yaptı. Tüzük kurultayıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Tedbir kararı kalkınca 19 Haziran’dan sonraki tüm ihraçlar, kapatmalar geçersiz olacak” söyledi.

banner311
Bahçeli'ye Soğuk Duş Etkisi Yapacak Haber!

BAHÇELİ'YE SOĞUK DUŞ!

MHP’de kongre tartışmaları yeniden alevlendi. Devlet Bahçeli’nin başkanlık çıkışı ve karara tepki gösteren Ülkücülere başlattığı ihraç dalgası, kulisleri hareketlendirdi. MHP’de “değişim” iradesini ortaya koyan delegeler kararlarının arkasında oldukların açıklarken, genel başkan adayları da “başka partimiz yok, o kongre yapılacak” açıklamasını yaptı.

AKŞENER'İN AVUKATI AKALIN'DAN AÇIKLAMALAR!

Genel Başkan adayı Meral Akşener’in avukatlarından Mehmet Tolga Akalın, 19 Haziran’da yapılan tüzük kurultayına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabından sürece ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akalan, 19 Haziran’da yapılan tüzük kurultayına yapılan durdurma kararının kaldıracağını belirtti.

“KURULTAYI DURDURAN HAKİM ÖDÜLLENDİRİLDİ”

Akalın şunları belirtti: “19 Haziran kongresi hakkında "gerekçesiz" tedbir kararı veren ve Av. Veysel Güldoğan'a bizden gelen dilekçeleri okumayacağını ifade eden hakim, bu güzide çabasının karşılığını Ankara Adalet Komisyonu başkanı olarak aldı... Tedbirin yapılan tüzük değişiklikleri sebebi ile verildiği propagandası yapan bir kısım arkadaşımız için özür dilemek sanırım erdemli bir davranış olacaktır.”

“İHRAÇ ve KAPATMALAR GEÇERSİZ OLACAK”

Tüzük kurultayına yapılan durdurma kararının kaldırılması durumunda ihraç ve kapatmaların geçersiz olacağın vurgulayan Akalın, “Yapılan 13 maddelik değişikliğin yüksek bir öngörü içerdiği daha sonraki genel merkez eylemleri ile daha iyi anlaşılmıştır. Bugün tedbir kararı kalktığı anda yapılan tüm ihraçlar kendiliğinden ortadan kalkacağı gibi 19 Haziran'dan sonra yapılan tüm kapatmalarda hükümsüz hale gelecektir” sözlerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2016, 21:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.