Bakan Avcı'dan dershane itirafı

Avcı, sadece özel okul seçeneğinin sunulmasını kendisinin de rasyonel bulmadığını ifade etti. Memleketi Bilecik'ten örnek veren Avcı'nın, bu ilde 8 dershane bulunduğunu, ama bunların hiçbirinin özel okula dönüşebilecek özellikte olmadığını söylediği öğrenildi.

Bakan Avcı'dan dershane itirafı

Dershanelerin kapatılmasını Eylül 2015'e erteleyen Bakanlar Kurulu kararının ardından sektör temsilcileriyle buluşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanecilerle gelinen son noktayı paylaştı.

Alınan bilgiye göre, ‘kapanma' ifadesine itiraz eden ve “Kapanma yok, dönüşüm var.” diyen Avcı, sadece özel okul seçeneğinin sunulmasını kendisinin de rasyonel bulmadığını ifade etti. Memleketi Bilecik'ten örnek veren Avcı'nın, bu ilde 8 dershane bulunduğunu, ama bunların hiçbirinin özel okula dönüşebilecek özellikte olmadığını söylediği öğrenildi. Dershaneciler de 2015 yılına kadar faaliyetlerinin sürmesine verilen geçiş süresini önemsediklerini ve bu adımın sektörü şimdilik rahatlattığını aktardı. Avcı da bundan sonraki süreçte daha fazla istişare içinde bulunacakları sözünü verdi. Dershaneciler ve Avcı, dönüşüm için çok daha fazla alternatif üretilebilecek bir yöntem üzerinde durulması konusunda görüş birliğine vardı.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2013, 10:51
YORUM EKLE