Bal: Başbakan'dan 7 Defa Randevu Talep Ettim Dönüş Olmadı

AK Parti Kütahya Milletvekili İdris Bal, "Zorlama ve dayatmayla dershane kapatılıyor. Başbakan'dan 7 defa randevu talep ettim geri dönüş olmadı" dedi.

Bal: Başbakan'dan 7 Defa Randevu Talep Ettim Dönüş Olmadı

Bilecik ve Bozüyük'teki dershane müdürleriyle işadamları Ak Parti Kütahya Milletvekili İdris Bal ve MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık'ı Meclis'te ziyaret etti.

"DERSHANELERİN KAPANACAĞINI KİMSE BİLMİYORDU"

Önce İdris Bal'ı ziyaret eden Bilecik heyeti, dershanelerin kapatılmasına yönelik çalışma hakkında görüşlerini paylaştı. Ziyarette İdris Bal şunları söyledi: "Dershanelerin kapatılacağı ile alakalı parti içi grup toplantılarında ne haftalık toplantılarda ne de aylık toplantılarımızda hiç konuşulmadı. Şunu bilin ki arkadaşlarımızdan hiçbirinin haberi yoktu. Daha sonra bu konuyla alakalı konuşunca ağzımıza kilit vuruldu, konuşmayın deniyor. Çocuk gibi otur derlerse oturacakmışız konuş deyince konuşacakmışız. Dershane konusuna gelince bu konuyu anlamak için eğitimli olmaya gerek yok. Konu açık ve net bir şekilde zorlama ve dayatma ile dershane kapatılıyor. Başbakan'dan 7 defa randevu talep ettim geri dönüş olmadı."

"SON ZAMANLARDA YAŞANANLAR MİLLETİN ŞAH DAMARINA BASMAKTIR"

Dershane müdürleri ve işadamları daha sonra MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık'la da görüştü. Alim Işık şunları kaydetti: "Siz sağlıksız bir zincirin en son halkasını kopararak sağlıklı bir zincir elde etmeyi düşünüyorsunuz böyle bir şey olabilir mi ? O zincirin tamamen değişmesi gerekiyor. İşte dershaneler de bu böyle bir şey eğitimin son halkası gibi düşünün onu kopartarak eğitimi düzeltemezsiniz."

"İKTİDAR PKK'NIN EMRİYLE..."

Son 11 yılda milletin özellikle milli ve manevi değerleri üzerine vurgu yaparak kendilerinden başkalarını Müslüman tanımayan bir anlayışın, her seçim dönemi öncesi din üzerinden nemalanarak milletin oyunu aldığını ve tek başına bu ülkeyi yönettiğini iddia eden Kütahya Milletvekili Alim Işık, inancın herkes için çok kutsal olduğunu ifade etti. Alim Işık, "Herkesin Allah ile kendi arasındaki bu kuvvetli bağı siyaset malzemesi yaparak bu günlere gelen iktidarın bugün PKK'nın emriyle 2009'da başlattıkları sözde açılım süreci adı altında son yaşananlar, milletin şah damarına basmaktır." dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2013, 23:13
YORUM EKLE