BBP'den AKP'ye milletvekili listesi tepkisi! BBP İttifaktan çekilebilir!

24 Haziran'da gerçekleştirilecek milletvekili seçimleri için AKP'nin milletvekili aday listesinde yer alan Büyük Birlik Partisi'nde Genel Başkan Mustafa Destici, Ankara'dan aday gösterildi.

BBP'den AKP'ye milletvekili listesi tepkisi! BBP İttifaktan çekilebilir!

 Açıklanan milletvekili aday listesinin BBP'de tepki çektiğini açıklayan gazeteci İsmail Küçükkaya, çok konuşulacak bir iddiayı gündeme taşıyarak "BBP'nin Cumhur İttifakı'ndan çekilmeyi konuşacağını" açıkladı.

24 Haziran'daki 27. Dönem Milletvekili seçimleri için siyasi partiler aday listelerini YSK'ya teslim etti. AKP'nin milletvekili aday listesinde Büyük Birlik Partisi'nden 18 isim bulunuyor.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Ankara 2. bölge 1. sıradan, BBP Genel Başkan Yardımcıları Remzi Çayır Diyarbakır 7. sıradan, Ahmet Yelis Bursa 2. bölge 7. sıradan, Yaşar Sayan Sivas 5. sıradan, Ali Keser 6. sıradan ve Ahmet Gürhan İzmir 1. bölge 8. sıradan AKP milletvekili adayı gösterildi.

Büyük Birlik Partisi MKYK üyeleri Ahmet Namık Akdoğan Eskişehir 5. sıradan, Mustafa Arabul İstanbul 2. bölge 20. sıradan, Osman Tüfekçi Kocaeli 10. sıradan ve BBP Kurucular Kurulu Üyesi Mustafa Semerci Denizli 6. sıradan milletvekili adayı olarak AKP listelerinde yer aldı.

BBP İstanbul İl Başkanı Mustafa Mican İstanbul 1. bölge 23. sıradan, BBP Gaziantep İl Başkanı İhsan Kaya Gaziantep 11. sıradan, BBP Kayseri İl Başkanı Ali Saraçoğlu Kayseri 8. sıradan, BBP Konya İl Başkanı Osman Seçgin 14. sıradan, BBP İzmir İl Başkanı Erdem Öksüz İzmir 2. bölge 8. sıradan aday gösterildi.

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ CUMHUR İTTİFAKI'NDAN ÇEKİLEBİLİR

Fox TV'de Çalar Saat programını sunan gazetecisi İsmail Küçükkaya, canlı yayında çok konuşulacak bir iddiayı dile getirdi.

Büyük Birlik Partisi'nde yöneticilik görevinde bulunan üst düzey bir isimle görüştüğünü belirten program sunucusu Küçükkaya, AKP listelerindeki BBP'li isimlerin milletvekilli adayı için gösterildikleri sıralardan ve sayının azlığından memnun olmadığını açıkladı.

AKP'nin milletvekili aday listesinde yer alan ve seçilebilecek yerlerden sadece Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'nin gösterilmesi ve bu konuda herhangi bir açıklama yapılmaması nedeniyle parti içinde Destici'ye tepki olduğunu öğrendiğini söyleyen Küçükkaya, bugün yapılacak toplantının önemine dikkat çekerek BBP'nin destek verdiği Cumhur İttifakı'ndan çekilmeyi konuşacağını açıkladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
SONSUZA KADAR ADALET
SONSUZA KADAR ADALET - 1 yıl Önce

Ne bekliyordunuz ki?!..Destici alayınızı sattı ve vekil oldu :)

kartal
kartal - 1 yıl Önce

hemen çekilmezlerse partinin onurunu yok ederler 25 yıldır bbp ye oy veren birisi olarak yazıyorum.

Taş Medreseli Yusuf
Taş Medreseli Yusuf - 1 yıl Önce

Destiyi kırdılar galiiba.
Muhsin Başkanın katillerinin suç ortağı FETÖ ile birlikteler. FETÖ kadar AKP de suç ortağı ve suçludur.

GÖKTÜRK Alp
GÖKTÜRK Alp - 1 yıl Önce

Çekilemezler. Onlar d öyle şanzıman yok.

SIRADAKİ HABER