BBP, Meclise kaç vekil gönderdi?

banner155

Büyük Birlik Partisi, 24 Haziran seçimlerine AKP listesinden aday gösterilmiş ve parti amblemi ile seçime girmemişlerdi YSK'ya verilen listede BBP'li 18 isim AKP listesinden aday gösterilmişti.

BBP, Meclise kaç vekil gönderdi?
banner170

AKP listelerinde yer alan BBP, kaç milletvekili çıkardı?

Büyük Birlik Partisi'nin Genel Başkanı Mustafa Destici, AKP listesinden Ankara 2. bölge 1. sıradan aday gösterilmişti. Açıklanan seçim sonuçlarına göre Destici, AKP listesinde yer alan BBP'li olarak seçilen tek isim oldu.

Bursa 2. bölge 7. sıradan, Yaşar Sayan Sivas Ali Keser 6. sıradan ve Ahmet Gürhan İzmir 1. bölge 8. sıradan AKP listelerinden milletvekili adayı gösterilmişti ve açıklanan seçim sonuçlarına göre milletvekili seçilemedi.

BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Namık Akdoğan Eskişehir 5. sıradan, Mustafa Arabul İstanbul 2. bölge 20. sıradan, Osman Tüfekçi Kocaeli 10. sıradan ve BBP Kurucular Kurulu Üyesi Mustafa Semerci Denizli 6. sıradan milletvekili adayı gösterilmiş ve açıklanan seçim sonuçlarına göre AKP'den milletvekili seçilmedi.

BBP İstanbul İl Başkanı Mustafa Mican İstanbul 1. bölge 23. sıradan, BBP Gaziantep İl Başkanı İhsan Kaya Gaziantep 11. sıradan, BBP Kayseri İl Başkanı Ali Saraçoğlu Kayseri 8. sıradan, BBP Konya İl Başkanı Osman Seçgin 14. sıradan, BBP İzmir İl Başkanı Erdem Öksüz İzmir 2. bölge 8. sıradan AKP listelerinden aday gösterildi. 24 Haziran seçim sonuçlarına bu adaylar da milletvekili seçilemedi.

Ayrıca, AKP'nin aday listesinde, eski Alperen Ocakları Genel Başkanı Tuna Koç Ankara 3. bölge 7. sıradan, Ahmet Tarık Sarı Aydın 6. sıradan ve Oya Eren ise İstanbul 3. bölge 25. sıradan aday gösterilmiş ancak gayriresmi seçim sonuçlarına göre milletvekili seçilemediler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut Kemal Dilbirliği
Mahmut Kemal Dilbirliği - 8 ay Önce

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici maalesef kendi milletvekilli seçilmek için hem davasını hemde partisini sattı. Bunu bence başka yorumu yoktur.

Haksun Acet
Haksun Acet - 8 ay Önce

Bunun böyle olacağı baştan belliydi.arkadaslarida isyan etmiş ti.Sırf kendisi milletvekili olmak için zorla ittifaka girdi

ismail sezgin bıcaklı
ismail sezgin bıcaklı - 8 ay Önce

selam ben senirkenten ismail sezgin bıcaklı bize yapılan suiksata bizden haberisiz yapılan habersice akpartilerinin kükünü kazınacak iyi parti kazanacak ak partilere bu senirkenete yer yokk

SIRADAKİ HABER

banner151