BBP’de isyan! "Oyuna geldik, kandırıldık!”

AKP ile MHP'nin kurduğu Cumhur İttifakı'na destek veren ve milletvekili seçimlerine AKP listelerinden aday gösterililen BBP'de liste krizi yaşanıyor.

BBP’de isyan! "Oyuna geldik, kandırıldık!”

Milletvekili seçilebilecek yerden sadece BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin konulması partililer arasında tepkilere sebep oldu. Partililer durum değerlendirmesi için bugün olağanüstü toplanırken bir genel merkez yönetici "Saadet Partisi kadar olamadık, oyuna geldik" ifadelerini kullandı.

AKP ve MHP'nin kurduğu Cumhur İttifakı'na destek verdiğini açıklayan Büyük Birlik Partisi (BBP), 27. dönem milletvekili listerine de AKP listelerinden aday gösterildi. Listede 'seçilebilir' yere sadece parti Genel Başkanı Mustafa Destici’nin konulması partide tepkilere neden oldu. Partililer; genel başkan Destici dışındaki BBP’li adayların, AKP listelerinde ‘seçilebilir yerden’ gösterilmediği görüşünde.

BBP'de parti başkanlık divanı bugün olağanüstü toplanıp adaylıklardan çekilmeyi tartışacak. Divan'da AKP’ye, BBP adaylarının sıralarının değiştirilmesinin teklif edileceği kabul görmemesi halinde de adaylıkların geri çekilmesinin masaya yatırılacağı öğrenildi.

"SAADET PARTİSİ KADAR OLAMADIK, OYUNA GELDİK"

Büyük Birlik Partisi'nde rahatsızlığı doğrulayan bir genel merkez yöneticisi Sözcü gazetesine yaptığı açıklamada Sıralamanın düzeltilmesi talebi çok yüksek, mevcut listeyi kabullenen yok. Tabanda büyük infial var. Yönetime kırgınlık ve kızgınlık hakim. Saadet Partisi kadar olamadık. Hemen teslim olduk. Bir tek başkan (Destici) kesin seçilecek yerde. Oyuna, satışa geldik.”  diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Paramiliter Türk
Paramiliter Türk - 1 yıl Önce

Beter olun, şahsi ikbal için, Türk Milletinin istiklalini ve istikbalini değiştiniz.

Yaşar Akbaş
Yaşar Akbaş - 1 yıl Önce

tayip bey ve arkadaşlarını dünya alem kandırıyordu,oda kandıracak "ülkücüden başka saf" bulamamış mı....hadi günaydın....

Pantürkx
Pantürkx - 1 yıl Önce

Alçaklara karlar yağmış
Üşümedinmi.
Sen bu işin sonunu
Düşünmedinmi.?
-Anonim Türkü-

Levent Özdemir
Levent Özdemir - 1 yıl Önce

Evirmeye çevirmeye gerek yok. Var olanı yok, yok olanı var gibi değişik kelimeler ile anlatıp bunu da siyaset uzmanlığı, mühendisliği, analist vs vs gibi anlatarak kendini önemseten insanlar gibi olmak istemiyorum. Gayet net.!! Destici'yi tanıyan biri olarak yaptığının normal olduğunu düşünüyorum. Geç bile kaldı aslında. Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu gibi gider demiştim ama Recep Bey önemsemediği için olmadı galiba. Milliyiz diye ad ettiler bu sebeple BBP ile görüşüldü konuşuldu. Saadet Partisi hayır deyince MHP ye rağmen seninle de anlaşmıyoruz demediler. Rahmetli Muhsin Başkan görseydi Destici'nin yaptığını partinin giriş merdivenlerine ayağını attırmazdı. Ah Destici ah..!!!

Eren eren
Eren eren - 1 yıl Önce

Ülkücüleri satan
Güvenip başımıza getirdiğimiz her şartta arkasında durduklarımızdır
Yazıklar olsun size.
Yetti artık maymun gözünü açtı
Sizlere koşulsuz destek yok...

Selcuk
Selcuk - 1 yıl Önce

yanar dönerlerin hak ettiği sonuç budur..bu bile çok onlara..zaten bunların düşündükleri vatan millet değildiki..kendi gelecekleri için milletin devletin makamlarını işgal etmekti bunların amacı...genede desticiyi listeye koymuşlar ben olsam onuda koymazdım..

Hans Müller
Hans Müller - 1 yıl Önce

Tek baslarina girseler 0 alacaklardi, en azindan 1 aliyorlar

YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 1 yıl Önce

SAADET GİBİ OLAMADIK DİYE HAYIFLANMAK BOŞUNA.SAADET GİBİ KİMSE OLAMAZ ZATEN.


SIRADAKİ HABER