Bekir Bozdağ "OHAL bir kez daha uzatılacak"

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Bakanlar Kurulu sonrası OHAL’in bir kez daha uzatılacağını açıkladı.

Bekir Bozdağ "OHAL bir kez daha uzatılacak"
banner170

OHAL UZATILACAK
Bekir Bozdağ, “OHAL bir kez daha uzatılacak” dedi. Önümüzdeki MGK’nın gündeminde muhtemelen yer alacak. Böylelikle OHAL 6. kez uzatılmış olacak.

BEDELLİ ASKERLİK
Hükümetimizin gündeminde ön lisans mezunları için kısa dönem askerlik çalışması yoktur.

BAHÇELİ’NİN AÇIKLAMALARI
Sayın Bahçeli Türk siyasetinde saygın bir lider dürüst bir siyaset anlayışı var ikili oynamayan birisi. Sayın Bahçeli’nin sabahki açıklamaları çok net açıklamalar. MHP’nin 2019 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacağını kendisinin de aday olmayacağını açıkça ifade etti. Bu kararla ilgili değerlendirme yapma hakkını kendimizde görmeyiz. Sayın cumhurbaşkanımızın 2019 adaylığında cumhurbaşkanlığını destekleme konusundaki açıklaması bizim açımızdan memnuniyet vericidir. AK Parti’nin cumhurbaşkanı adayı malum Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. MHP ve AK Parti Yenikapı ruhuna sonuna kadar sahip çıkan anlayışa sahip.”

YUNANİSTAN’IN DARBECİ ASKERLERLE İLGİLİ KARARI
Yunanistan’la ilgili meseleye gelince fevkalade yanlış bir karar. Darbecilere destek niteliğinde bir karardı. Bu karar temyiz mahkemesi tarafından değerlendirildi. Bu 8 darbecinin ivedilikle iadesini bekliyoruz. Sığınma talebi kabul edilen darbeci ve diğer darbeciler umuyoruz iade edilir. Türkiye ve Yunanistan komşu iki ülke. Yunanistan’la Ege’de yaşananlar gibi ciddi sorunlar da var. Biz sorunların diyalogla çözülmesinin önemini vurguluyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner176

banner151