Bülent Arınç Yine Çark Etti

Bülent Arınç, dershanecilerle yaptığı toplantıda şaşırtıcı bir açıklama yaptı. Bülent Arınç, önceki açıklamasında kullandığı 'fitne' kelimesiyle ilgili bir ayrıntı paylaştı.

Bülent Arınç Yine Çark Etti

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç yine çark etti: 'O kelimeyi istemeyerek kullandım'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç dersane temsilcileri ile bir araya geldi.

Toplantı sonrasında bir açıklama yapan Bülent Arınç "Fitne kelimesini arzu etmeyerek kullandım"diyerek, "Bu iki taraf arasında değil, yani dershaneler camiası tarafından bir fitne çıkarılmış, hükümet tarafından buna iştirak edilmiş gibi bir algılama çok yanlış olur.

Birileri bu yayınlardan bazı sözlerden, twitlerden görüyoruz, çok yüz kızartıcı, insanı şaşırtıcı birtakım gelişmeler oldu.

Tartışma dershane boyutundan da adeta çıktı.

Dolayısıyla ben ne dershaneleri temsil eden bir cemaat, ne birlik adına söylemiyorum ama birileri durumdan kendine vazife çıkarmak suretiyle iki tarafın karşı karşıya gelişini fitne ateşine döndürme gayreti içinde.

Biz hükümet olarak siz dershaneler olarak iki paydaş olarak bu fitne ateşini söndürmek için gayret etmeliyiz" ifadelerini kullandı.

Bülent Arınç, Pazartesi günü gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklama yapmış ve özellikle dershanelerin dönüşüm süreci ile ilgili yaşanan tartışmalara değinerek, bir hadis-i şerif okumuş ve "fitne" uyarısında bulunmuştu.

Daha öncede Bülent Arınç'ı Başbakan Erdoğan "kızlı-erkekli" konusunda yalan çıkarmıştı.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2013, 15:43
YORUM EKLE