Bülent Arınç'tan AYM kararı ile ilgili bomba yorum

Bülent Arınç katıldığı bir programda AYM'nin son kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Arınç "Onları candan tebrik ediyorum. AYM kararları istesen de istemesen de herkesin kabul etmesi gereken kararlardır" dedi.

Bülent Arınç'tan AYM kararı ile ilgili bomba yorum

Eski Başbakan Yardımcısı, 22. dönem TBMM Başkanı Bülent Arınç, Ankara’da Bilkent üniversitesi’nde ‘Dünden bugüne Türkiye siyaseti’ konulu panele konuşmacı olarak katıldı. Konferansta katılımcıların sorularını yanıtlayan Arınç yine gündem yaratacak değerlendirmelerde bulundu. Arınç, Anayasa Mahkemesi’ni verdiği “beraat kararından” ötürü kutladı.
 

‘Birkaç gündür konuşmadım bu yüzden yoğun ilgi olmuş’ diyerek sözlerine başlayan Arınç öğrencilere ‘demokrasiyi’ anlattı. Arınç; “Şimdi artık partiler kapatılmıyor kolay kolay, bu süreç kolay olmadı. Siyasi parti mezarlığı olan bir ülke görüyoruz geçmişe bakarsanız. Sadece iktidar olursa o ülkeye demokratik denemez, başka bir şey olur. Ancak muhalefet partileri varsa ve iktidara gelme fırsatı bulabilecekse demokrasi denebilir. Siyaset; kırmadan, dökmeden, insanları birbirine düşürmeden yürütebilme sanatıdır. Allah herkese nasip etmiyor bunu. Siyaset hizmet etmektir ulaşımda, saglıkta, eğitimde hizmet etmektir. ve bütün bunları insanları kutuplaştırmadan kırmadan yürütebilmesidir” dedi.


""

 

“YOLSUZLUĞUN KÜÇÜĞÜ DE BÜYÜĞÜ DE OLACAKTIR”

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek ile yaşadığı “parsel parsel” tartışması ve“yolsuzluk” iddialarıyla ilgili bir soruya Arınç “Meclis’teki yolsuzlukları israfı önledim. AKP’nin kuruluşunda 3 temel düşünce var 3 Y. Yasaklar, yolsuzluk ve yoksulluk. Tamamen yok etmek mümkün değildir ne kadar minimize edersiniz o kadar başarılı olursunuz. İnsanın paranın nefsi oldugu yerde mutlaka yolsuzluğun küçüğü de büyüğü de olacaktir” diye yanıt verdi.

""

 

AYM TARTIŞMALARINA İLİŞKİN

 

Anayasa Mahkemesi’nin gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’ün ile ilgili verdiği karara ilişkin ise Arınç “Ben Erdem Gül ve Can Dündar ile ilgili olarak en az bir yarım saat konuştum. Hem basın mesleği hem gazetecilik faaliyeti olduğunu soyledim. Tutuklanmalarına karşı çıktım.  Dünyayı başıma yıktılar ertesi gün ama hiç önemli değil. Hakikatleri savunmak zorundayız. AYM aslında biraz geç karar aldı…” dedi.

 

AYM’nin söz konusu kararı 12′ye karşı 3 oyla aldığını hatırlatan Arınç sözlerini şöyle sürdürdü;“Adeta oy birliği ile alındı. Ben o 3 tane üyeyi de (ret oyu verenlerin) şahsen tanırım onların da hukuka bağlı olduğuna inanırım. Göreceksiniz onların da gerekçeleri vardır. 12 üyenin çok doğru karar verdiğini düşünüyorum ve onları candan tebrik ediyorum. AYM kararları istesen de istemesen de herkesin kabul etmesi gereken kararlardır”

 

TÜRKEŞ’İN EVLİLİK DIŞI ÇOCUĞU

 

Bülent Arınç, geçtiğimiz yıl Ekim ayında MHP’den AKP’ye geçen Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in resmi evlilik dışı ilişkisen ve çocuğuna yönelik bir soruya ise “Özel hayat… Onu kamuoyu değerlendirsin” diye yanıt verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2016, 14:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.