Cemaat şaibesi Meral Akşener'in yakasını hiç bırakmayacak

Cemaat şaibesi Meral Akşener’in yakasını hiç bırakmayacak

banner311
Cemaat şaibesi Meral Akşener'in yakasını hiç bırakmayacak

Bir resme baktığında herkesin gördüğünü gören, aydın değil, kör’dür.

İslamcı iktidar ve yazarları ne zamandır aynı ‘resme’ bakıyor.

Topluca yoğunlaşıp (konsantre) odaklandıkları o resim bugün itibariyle yerinden indiriliyor.

İktidarı kör sarhoş eden resmin indirilip yerine yeni bir siyasi tablonun asılmasına en çok Kılıçdaroğlu sevinecek.

Kılıçdaroğlu’na müjde, iktidarın CHP lideri üzerinden linç kampanyası anlamını ve gücünü yitirmeye başlıyor.

Çünkü yeni bir FIRTINA GELİYOR: Meral Akşener.

YANDAŞLARIN MÖNÜSÜ DEĞİŞTİYOR

Birkaç aydır konuşmalarımızda mahkeme kongre kararı verdiği takdirde yandaş medya akşam ekranlarında yedikleri Kılıçdaroğlu’nu indirip yerine Meral Akşener’i koyacaklar, demiştik, bugün itibariyle mönü değişti ön topçu birlikleri taciz ateşlerine başladı.

Siyasette cepheler odaklar saflaşmalar değişiyor, ‘kartlar yeniden dağıtılıyor’.

Çok sert bir fırtına esecek estirilecek, yer yerinden oynayacak, yola çıktı geliyorlar!

CHP’yi dinsizlikle suçlayıp camileri ahır yaptılar benzeri yalanlarıyla ne büyük(!) zaferler kazandılar.

Şimdi Meral Akşener’i neyle suçlayacaklar?

Tabii ki ellerinde tek argümanları eski günlerdeki ‘cemaat bağlantılarıyla’.

Ancak cemaat üzerinden Akşener’e yüklenen yandaş medyanın unuttuğu bir şey var, son seçimlerde ağır bir aşağılık kompleksi yaşayan MHP’lilerin canı öyle yandı öylesine gözleri karardı ki, artık yandaşların, hem ‘körlükte’ MHP’lilerle yarışabilmeleri mümkün değil hem de cemaatçi diye suçlamaları MHP’li kitleler açısından hiç inandırıcı değil.

Siyasetin bütün kapılarını kapatıp bütün şanslarını merkezden en küçük muhalifine kadar susturanlar bu barajın bir yerden patlayacağını hesap etmeliydiler.

Yasaklarla kurulan barajlar Türk siyasetine el koyanların elinde patlamıştır, fırtına geliyor ve önünde durabilmek mümkün değil ve an itibariyle yandaşlar şaşakalmış apışmış durumdalar.

Bu saatten sonra MHP faşist parti MHP ırkçı parti Akşener’in cemaat bağlantıları var eleştirileri beş para etmez, fırtına öyle bir umutsuzluk anında yola çıktı ki, MHP’ye damgalanan eski eleştiriler hem kimsenin dıngılında değil hem uzun süredir görüş alanın dışında kalmış MHP’li yazar-çizer aydın kadrolarında çok şey değişti.

Akşener gelsin de nasıl gelirse gelsin, bunlar gitsin de kim gelirse gelsin, düşüncesi, an itibariyle ülke siyasetinde artık kök salmış en hakim duygu, geçti Bor’un pazarı, ne söylesen faydasız artık.

Yandaşlar hiç ağlamasınlar bunlar gitsin de kim gelirse gelsin psikolojisini oluşturan kendileridir.

CEMAATÇİ DİYE BİR ŞÜPHE Mİ VAR

An itibariyle Akşener’in birlikte yola çıktığı ve Akşener’in omurgası her şeyi olan YENİÇAĞ GAZETESİ siyasetin baş rollerine oturmaya başlamıştır.

Yeniçağ gazetesine bu vesileyle bir daha göz atın, topyekün Akşener’in arkasındalar ancak cemaat dedikodularına göğüs geren açıklamalara da yavaş yavaş şahit oluyorsunuz, Yeniçağ Gazetesi’ne bir daha bakın, bir çıkar topluluğu değil bir romantik gönül macerası hiç değil, bir daha bakın, onyıldan beri kararlı ve çok sert bir AKP muhalefeti yapıyorlar ve onbeş yıllık AKP belası karşısında eğilip bükülmediler, ve en önemlisi, AKP’ye stepne olan utandırıcı MHP politikaları ise çoktandır Devlet Bahçeli’nin sırtında kaldı, sahiplenmediler, cemaatçi diye bir şüphe var mı, derseniz, artık iktidar şehvetinin gözleri karartmasından sonra bu sorunun cevabı, bu kadar kusur kadı kızında da olur, deyip geçiştirilir.

Ve bu kararlı inanmış sabır taşı MHP muhalefeti nihayet ‘liderini’ büyük bir sevinç patlamasıyla buldu.

Devlet Bahçeli’yi çoktan ihtiyar büyücüye dönüştürdüler, soğuktan ve hareketsizlikten donmuş vaziyette tutulan ülkücü hareketi vücut sıcaklığına yeniden çıkarttılar.

Ölüp gitmiş dedikleri kimsenin yüzüne baktığı yok dedikleri değerini yitirmiş dedikleri ‘davalarını’ sonunda bir daha Türk siyasetinin tek umudu olarak geniş kitlelerin önüne koymayı başardılar.

‘Tamam AKP’ye vermeyeyim de kime vereyim’ diye AKP’den kaçmaya çalışan seçmenlerin ve CHP’liyim ama CHP’de iktidar şansı göremiyorum diyen umutsuzların, önüne büyük bir kapı açılmıştır.

MHP oy oranı yüzde 13-18 aralığı olan ideolojik bir partiydi, şimdi bu ideolojik parti, sınırlarını parçalamaya Meral Akşener’le kitle partisi olmaya doğru evrilmeye başlıyor.

Köken olarak ülkücü ama sağ merkez DYP’de uzun yıllar siyaset yapmış Meral Akşener hitabeti ve verdiği resimle büyük bir ‘popülist’ fırtına yaratmaya çok elverişli bir siyasi kimliği olduğu kuşku götürmez.

MERAL AKŞENER’İN YAKASINI ‘CEMAAT’İN BU ZEHİRLİ VE GİZLİ ŞAİBELERİ HİÇ AMA HİÇ BIRAKMAYACAK

Cemaat şeyhine seyahat eden bunca zaman cemaate tek laf etmeyen ve cemaat operasyonları sürecinde MHP’nin sessiz kalmasına sebep oldu suçlaması yapılan ve cemaatçi olsam bunu gururla söylerim benzeri ifadeler dile getiren Meral Akşener’in yakasını ‘cemaat’in bu zehirli ve gizli şaibeleri hiç ama hiç bırakmayacak, bakalım bu şaibe iddialarıyla nasıl baş edecek, zaman gösterecek.

 Ancak çok uzun süren yandaşlık günlerinde zeka sağlıklarını kaybetmiş AKP’lilerin kökü çok derin sağ merkez muhafazakar bu yepyeni oluşumla baş edip edememesi kendileri gibi kaçamak ve geçiştirici cevapların alasının dersini veren merkez sağ kökenli Meral Akşener’e karşı nasıl bir meydan savaşı açacaklar, an itibariyle Türk siyasetinin en heyecanlı yeri, Meral Akşener’in en zayıf yeri burası…

Meral Akşener’in büyük şansları ise şudur, Türkiye’nin önüne Tayyip’i göndermek dışında, bir proje koymak ve bir iktidar hazırlığı yapmak zorunda hiç değildir, rüzgar uçuruyor.

AKP kirli siyaset batağına öylesine gömüldü ki Meral Akşener kendisinin tertemiz lekesiz şaibesiz olduğunu ispatlamak ve kendisini savunmak zorunda hiç değil, kuşun kanat çırpmasına gerek yok fırtına uçuruyor.

Türk siyaseti öyle derin yanlış hatalar içinde ve halk bu felaketleri öylesine canı yanmışcasına yaşadı ki, ayrıca ve en önemlisi, Meral Akşener, kitlelerin karşısında artık neyin doğru neyin yanlış olduğunu söylemesine de gerek yok, velhasıl sadece bir ‘resim’ ‘bir poster’ olarak Meral Akşenerbirdenbire neden Eva Peron gibi çok şey anlatmaya başladı, büyük soru!

 Meral Akşener’i bekleyen tek sorun MHP içi muhalefette öne çıkan adaylarla ‘birlik’ ve ‘yanyana’ olmayıpartiyi bütün olarak tutup tutmamayı başarıp başaramaması.

 CHP’ye söyleyeceğimiz, seçmen beklentilerinin de bir sınırı vardır, bu kadar şansı (Sarıgüller, Ekmeleddinler, Sezgin Tanrıkulları vb. üzerinden) ıskalarsanız, şansını hiç kullanmamış Meral Akşener karşısında siz de AKP gibi apışıp kalırsınız.

 Seçmeniniz sonunda nihayet yeni bir umut kapısı bulmuşken açlıktan ölseniz size tek oy vermez.

 Şimdi biz ne kadar, siyasette moda salgın hastalık gibidir, Menderes, Demirel, Özal gibi Tansu gibi Tayyip gibidir, bir gelirlerse onbeş senede kurtulamazsınız, desek, nafile.

 Çok susuz bırakılmış koyunlar çoban dinlemez, bu saatten sonra otoritelerin aydınların kanaat önderlerin ekranların bu susamış koyunların önünü kesmeye yolunu değiştirmeye gücü yetmez…

 Kendimize büyük sorumuz şudur, onbeş yıldır operasyonlara iftiralara ithamlara sürgünlere kovulmalara hakaretlere uğrayan biziz, ama, muhalefetin tepesine şimdi, bu operasyonların dışında sessiz uzakta kalmış, bambaşka bir siyasi kimlik geliyor…

 Başka cevapları da var, ilerleyen günlerde yazarız, operasyonlarla önü kesilen muhalefetin beden gücü dayanıklılığı bir gizli el tarafından darmadağınık(dizayn) edildi.

 Onbeş yıldır yorulmadan susmadan muhalefet eden kalemlerin siyasilerin hayat gücü soylu damarları canlılığı iğdiş edildi, uyuz eşekler başa geçirildi.

 Ve bu şaibeler girdabında kendi partilerini boğanlar boğulmasını seyredenler oturup şimdi Meral Akşener posterlerini yutkunup avuçlarını yalayıp üçüncü parti konumlarına hazır olsun.

Nihat Genç

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 15:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.