CHP Adıyaman İl Başkanından Bahçeli'ye hakaret "Kuş beyinli"

banner155

CHP İl Başkanı Mehmet Yıldırım'ın Devlet Bahçeli'ye 'kuş beyinli' demesine, MHP İl Başkanı Hüseyin Özgün'den tepki:  "Özür dilemezse Adıyaman'a gelmesin, bunun bedelini öder"

CHP Adıyaman İl Başkanından Bahçeli'ye hakaret "Kuş beyinli"
banner170

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Yıldırım'ın, Tut İlçe kongresinde MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye "Kuş beyinli" demesine, MHP İl Başkanı Hüseyin Özgün'den sert tepki geldi. Özgün, "MHP Bu sözün altında kalmaz, özür dilemezse Adıyaman'a gelmesin" ifadelerini kullandı. 
CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Yıldırım hafta sonu katıldığı partisinin Tut İlçe Kongresinde partililere hitap ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi eleştirdi.

Mehmet Yıldırım, konuşmasında "Başkanlık sistemi geçerse Türkiye artık bitmiş olacak. Muhalefetteki insanların hepsinin yaşamı bitmiş olacak. Sadece AK Parti olacak. Küçücük MHP, yani kuş beyinli Devlet Bahçeli'yi yanına alarak zannediyor ki 'Ben 2019 seçimlerinde başkan olacağım.' Biz seni başkan yaptırmayacağız. Sen başkan olamayacaksın, biz bu işin peşini bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.

"Bu çok büyük bir terbiyesizliktir"
CHP İl Başkanı Mehmet Yıldırım'ın bu sözlerine MHP İl Başkanı Hüseyin Özgün sert bir cevap verdi.
Hüseyin Özgün, Yıldırım'ın haddini aşan ifadeler kullandığını ve özür dilemesi gerektiğini kaydederek, "Cumhuriyet Halk Partisinin özde değil sözde İl Başkanı Mehmet Yıldırım, Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli'yi hakaret içeren cümleler kullanmıştır. Bu çok büyük bir terbiyesizliktir. Haddini aşan bir konuşmadır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak İl Başkanı Mehmet Yıldırım'ı kınıyoruz ve o sarf ettiği çirkin sözleri misli ile kendisine iade ediyoruz.
Mehmet Yıldım'a tavsiyemiz aklını başına alsın, akıllı olsun ve tez zamanda hem ülkücü camiadan hem de Genel Başkanım Dr. Devlet Bahçeli'den özür dilesin. Eğer özür dilemezse de Adıyaman'a hiç gelmesin. Ülkücü camia, Milliyetçi Hareket Partisi bu sözün altında kalmaz. Bunun bedelini öder. Bunun bedelini kanunu yollardan öder. Kendisine tavsiyem akıllı olsun. Buradan sağduyulu CHP'li kardeşlerimize de tavsiyemiz, tez ilden bu il başkanını görevden alsınlar. Çünkü Adıyaman huzur kentidir ve ilimizin huzurunu CHP İl Başkanının bozmaya hakkı yoktur. İnsanları kutuplaştırmaya, kamplara ayırmaya hakkı yoktur" diye konuştu.

SİYASİ MORON

Öte yandan Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ ise yaptığı yazılı açıklama ile CHP'yi uyararak "Bu zavallı iki ayaklı mahlûkun, kuşların bile acıyacağı beyinsiz bir “siyasi moron” olduğuna şüphe kalmamıştır." dedi.

Baştuğ'un açıklaması şu şekilde;

Adıyaman’ın meczup CHP İl Başkanı Mehmet Yıldırım, partisinin Tut ilçe kongresinde nefsini tutamayıp haddini ve yerini aşan küstahça ifadelerle Sayın Genel Başkanımıza dil uzatmıştır.

Yeryüzünün en sevimli ve akıllı mahlûkları olan kuşlar üzerinden edepsizlik eden CHP İl Başkanı; hayvanlara saldırarak, eziyet ederek içindeki şiddeti dışa vuran akıl hastalarının politikadaki örneklerinden biri olduğunu ispatlamıştır.

Bu zavallı iki ayaklı mahlûkun, kuşların bile acıyacağı beyinsiz bir “siyasi moron” olduğuna şüphe kalmamıştır.

CHP Genel Başkanının politika kürsüsünde rakiplerine en yakışıksız ifadelerle saldırmak suretiyle politik rekabetin düzeyini Okyanus ötesi seviyesinin bile altına düşürdüğü bir dönemde, onu temsil eden il başkanının zıvanadan çıkması çok da sürpriz olmamıştır.

İmam ruhi muvazene ve sağduyuyu kaybedip ölçüyü kaçırınca cemaatin de akıl sağlığını yitirmesi kaçınılmazdır.

CHP ve onun sözcüleri; Türkiye’nin meselelerine makul ve mantıklı çözümler üretemeyince çareyi çirkeflik, kavga ve husumet siyasetini Meclise, parti kongrelerine ve meydanlara taşımakta bulmuşlardır.

CHP; ebedî muhalefete mahkûm olmanın verdiği hırçınlıkla uzlaşmaz, kavgacı, asi ve kirli siyaseti parti misyonu hâline getirmiştir.

Çizmeden yukarı çıkmayı, aşağılık küfür ve iftiralarla rakiplerini küçük düşürme gayretini marifet belleyen CHP’liler; bu yolla halkın teveccühünü kazanacaklarını sanıyorlarsa akıllarını peynir ekmekle yemişler demektir.

CHP Adıyaman İl Başkanı siyasi adap ve nezaket kurallarını hiçe sayarak, yerini, haddini ve hududunu bilmeden cami duvarına bevlettiğine göre partisinin ilk genel seçimlerdeki mukadder yıkım ve hüsranını şimdiden hissetmiş olmalıdır.

Bahse konu il başkanının çirkin ifadelerini kendisine ve partisinin genel başkanına iade ediyor; onu bağlayamayan, yularını tutamayan CHP’yi şiddetle kınıyoruz.

Halk arasında sevgisizliğin menşei, siyasette barış ve hoşgörü ikliminin katili, sokaklarda huzursuzluğun ve kaosun mimarı, TBMM’de kavga ve patırtının müstahsili konumunu başka partilere bırakmayan mahallenin kofti kabadayısı CHP’ye nasihatimizi merhum halk ozanı Âşık Mahzuni’nin bir türküsünün sözleriyle iletiyoruz:

Kör olası Kel Ömer,

Kel Ömer unutma bunu,

Hatırını yıktın Haydar'ın…

İtini bağla bari.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2017, 13:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlyas Erdoğan
İlyas Erdoğan - 1 yıl Önce

Ya arkadaş evet hakaret etmek elbete kötü kuş beyinli demek yanlış ama memlekete gelmesin demek de ne o zaman bu ülkede bizi yöneten siyasiler bir birine şerefsiz namusuz alacaksın diye hitap ediyor o zaman çıkın söyleyin onlarda bu memleketi terk etsin

Hilal
Hilal - 1 yıl Önce

Memleketin ahlak ve duzeni AKP sayesinde bozuldu. Adamlarin kendisi bozuk yetmedi ulkeyi kendilerine benzettiler. Rahmetli Erbakan-Ecevit-Ozal-Demirel-Mesut Yilmaz-Tansu Ciller vs hatta yildirim akbulut hepsini gorduk ama hic kimse birbirine kufur ve hakaret etmedi. Rahmetli Basbug-Yazicioglu daha niceleri vs

SIRADAKİ HABER

banner151