CHP'de Milletvekilliği listesinde olmayan isimler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında toplanan MYK ve PM toplantıları sona erdi. 

CHP'de Milletvekilliği listesinde olmayan isimler

Kulislerden sızan ilk bilgilere göre, İstanbul 1., 2. ve 3. Bölge adayları belirlendi.  

1. Bölge adayları şöyle: 

1-Akif Hamzaçebi
2-Gamze Akkuş İlgezdi
3-Onursal Adıgüzel
4-Fethi Açıkel
5-Gürsel Tekin
6-İlhan Kesici
7-Oğuz Kağan Salıcı
8-Mahmut Tanal
9-İbrahim Kaboğlu
10-Sera Kadıgil

2. Bölge adayları şöyle: 

Kulislerden elde edilen bilgilere göre 2. Bölge adayları;

1-Enis Berberoğlu 
2-Aykut Erdoğdu 
3-Tuncay Özkan

4-Yunus Emre 
5-Sezgin Tanrıkulu 
6-Yüksel Mansur Kılıç 
7-Gökan Zeybek
8-Işık Öğütçü

3.Bölge adayları

1-Engin Altay
2 - Erdoğan Toprak
3 - Mehmet Bekaroğlu
4 - Zeynel Emre
5 - Sibel Özdemir
6 - Özgür Karabat
7 - Turhan Aydoğan
8 - Gülizar Emecan

LİSTEDE OLMAYAN İSİMLER

İstanbul'da Barış Yarkadaş, Ali Şeker, Eren Erdem ve Trabzon'da Haluk Pekşen ve Mustafa Balbay'ın listede olmaması dikkat çekti.

Edinilen bilgiye göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İzmir 1. Bölge 1. sıradan seçimlere girecek. Listede olmayan sürpriz isimler de bulunuyor. Mevcut milletvekillerinden özellikle önseçimden gelenlerin önemli bir kısmı tekrar aday gösterilmedi.

Kamuoyunun yakından tanıdığı milletvekilleri Mustafa Balbay, Eren Erdem ve Barış Yarkadaş gibi isimler yeniden aday gösterilmedi. Eren Erdem ve Barış Yarkadaş, özellikle hükümet medyası tarafından Gülencilere yakın oldukları iddiasıyla hedef gösterilmişti.

Öte yandan listelerde, Muharrem İnce’ye yakın yaklaşık 20 milletvekilinden çoğunluğunun aday listelerine girmediği görüldü. İnce’ye yakın milletvekillerinden Namık Havutca, Rıza Yalçınkaya, Bülent Öz, Bülent Bektaşoğlu, Mehmet Göker, Mazlum Nurlu, Yakup Akkaya, Akın Üstündağ, Şerafettin Turpcu, Erdin Bircan tekrar aday yapılmadı. Aday olan isimler arasında sadece Tanju Özcan ve Yaşar Tüzün listelerde yer aldı. Listelerin açıklanmasının ardından Muharrem İnce'ye yakın isimlerde büyük rahatsızlık olduğu öğrenildi. CHP kulislerinde konuşulan bir iddiaya göre İnce'nin, Kemal Kılıçdaroğlu'yla görüşmesi bekleniyor.

Ayrıca aday gösterilmeyenler arasında, İlhan Cihaner, Ali Şeker, Zeynep Altıok, Haluk Pekşen, Şenal Saruhan, Musa Çam, Erdin Bircan, Hüsnü Bozkurt, Necati Yılmaz listelerde yer almaması dikkat çekti. Adaylık listelerinde ismi olmayan bir diğer isim ise Umut Oran oldu. Adaylık başvurusunda bulunan eski CHP'li vekil Melda Onur da listeye giremeyen isimler arasında yer aldı.

CHP’nin Manisa’dan gösterdiği adaylar sıralamasında sadece Özgür Özel yer aldı. Özel ilk sırada yer alırken, ikinci sıradaki Mazlum Nurlu ve üçüncü sıradaki Tur Yıldız Biçer listede yer almadı.

Abdüllatif Şener Konya'dan aday

AKP kurucularından Abdüllatif Şener ise Konya'dan aday gösterildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 23:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ziya Yiğit
Ziya Yiğit - 1 yıl Önce

Trabzon M.Vekili Haluk Pekşen in ne günahı vardı...???!!))

SIRADAKİ HABER