CHP Konya'dan Abdüllatif Şener isyanı

CHP'nin 24 Haziran seçimlerinde eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'i Konya 1'inci sıra milletvekili adayı göstermesine, CHP Meram İlçe Başkanı Ahmet Yiğit tepki gösterdi.

CHP Konya'dan Abdüllatif Şener isyanı
banner170

Yiğit, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, genel merkezin bu kararını tanımadıklarını ifade etti.
CHP'nin dün açıkladığı milletvekili aday listesinde, eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Konya'dan 1'inci sıra milletvekili adayı gösterildi, ikinci sıranın ise Saadet Partisi kontenjanı olduğu duyuruldu.

CHP Meram İlçe Başkanı Ahmet Yiğit, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada karara tepki gösterdi. Yiğit, Konya'yı tanımayan bir kişinin aday gösterilmesini kabul etmeyeceklerini ve genel merkezin bu kararını tanımadıklarını belirtti..

"KONYA'DA BİR GECE DAHİ GEÇİRMEMİŞ BİR İSİM"
Yiğit açıklamasında, ''Konya'nın kaç ilçesinin olduğunu bilmeyen, Konya halkının demografik yapısına hakim olmayan ve hatta daha önce Konya'da bir gece dahi geçirmemiş bir isim olan Abdüllatif Şener'in, Parti Meclisimizin toplantısında birinci sıra olarak açıklandığını bilmenizi isteriz. Bu karar başta parti örgütlerimizi ve Konya halkını tanımamaktır'' ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil çınar
Halil çınar - 11 ay Önce

Problem çıkarmanın zamanı değil calisinda AKP hükümeti nden kurtulalim

bekir pehlivan
bekir pehlivan - 11 ay Önce

Herkese hayırlı günler Bir Sivas lı olarak Biz bu yiğit insanın kıymetini bilemedik Bari siz yapmayın Tarımı Anadoluyu mahveden AKP den kurtul Rizeli Motorculara mazot 2 lira Sivas ve Konyalı köylülere mazot 5 lira hala neyin kafasını yaşıyorsun sonuç tarım hayvancılık bitti git gene AKP ver

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151