CHP kurultayının ardından Sevinen Akşener ve Erdoğan olacak

banner155

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, CHP kurultayının ardından Muharrem İnce ile yaptığı görüşmeyi köşesine taşıdı. Alçı, İnce'nin "Dünkü sonuçların iki sevineni var: Tayyip Erdoğan ve Meral Akşener" dediğini aktardı.

CHP kurultayının ardından Sevinen Akşener ve  Erdoğan olacak
banner170

CHP Genel Başkanlığı'na aday olan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, kurultay sonuçlarını değerlendirdi. 
Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Muharrem İnce ile yaptığı telefon görüşmesini aktardığı yazısında İnce'nin, "Son sözü delege söyledi, diyorlar halbuki son sözü millet söyleyecek. Dünkü sonuçların iki sevineni var: Tayyip Erdoğan ve Meral Akşener" sözlerine dikkat çekti.

Alçı'nın "Kurultaya o isim damga vurdu" başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

Muharrem İnce: Ümit Kocasakal ile hiç benzerliğim yok

Cumartesi günkü CHP genel başkanlık seçimine hiç kuşkusuz Muharremİnce damga vurdu. Belli ki partide mevcut politikalardan bir rahatsızlık var. Muharrem Bey bunu görmüş ve damarı yakalamış. 447 oyu sürpriz bir başarı olarak yorumluyorum.

İnce ile biraz önce (pazar öğlen) konuştum. Kısık bir sesle açtı telefonu. Keyifliydi ama ses tellerinden şikâyetçiydi. Belli ki dünkü konuşmadaki yüksek volüm hasar bırakmış. Ancak sonuç moralini yükseltmiş gibiydi. İlk olarak şunu dile getirdi: “Son sözü delege söyledi, diyorlar halbuki son sözü millet söyleyecek. Dünkü sonuçların iki sevineni var: Tayyip Erdoğan ve Meral Akşener.”

İnce, mükerrer oy meselesinde de Divan’ı suçladı: “49 oy mu diyorlar, bu 49’un listesinin yayınlanması ve yeniden sayılması gerekirdi. Bir algı oyunu yaptılar. Genel başkan tüzüğü çiğnedi.”

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2018, 10:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
RECAİ ÜNAL
RECAİ ÜNAL - 1 yıl Önce

Elhak, doğru! İnşAllah Akşener, onu tutanlar ve Türkiye daha çok sevinir.

SIRADAKİ HABER

banner151