CHP'li ve MHP'li vekiller birbirine girdi

Meclisin yasalaştırmak için sabahladığı seçim ittifakı teklifinin finali kavgalı oldu.

CHP'li ve MHP'li vekiller  birbirine girdi

Meclis Genel Kurulu'nda gece CHP'li ve MHP'li vekiller arasında gerginliğe neden olan siyasi partilerin seçim ittifakına ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. CHP İzmir Milletvekili Musa Çam hakkında, TBMM'den 3 birleşim çıkarılma cezası verildi.

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam’ın geçmişte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik “Züriyetsiz” sözünü kürsüden ifade etmesiyle kavga başladı. AK Partililer ve MHP’liler Musa Çam’ın üzerine yürürken, CHP grubu tepkili MHP grubu ile AK Partililer arasında kaldı. CHP’liler ve az sayıdaki HDP’liler Musa Çam’ı Genel Kurul’un dışına çıkarakak darbe almasını önlemeye çalıştı. Oturuma ara verilirken arbede uzun süre devam etti. İdare amirleri ve parti yöneticilerinin ortamı sakinleştirmesinin ardından Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, İçtüzüğe göre kaba ve yaralayıcı sözler nedeniyle Musa Çam’a 3 birleşim yasaklama cezasını oya sundu.KULİSTE ÇEVRESİNİ SARDILAR

Çam’a ceza verilmesi AK Parti ve MHP’lilerin oylarıyla kabul edildi. Musa Çam salon dışına çıkarılırken yeniden kavga çıktı. Çam’ı kuliste sıkıştırmak isteyen MHP’liler ondan önce salondan ayrıldılar. CHP’liler Musa Çam’ı salondan çıkarmakta oldukça zorlandı. MHP’liler ile CHP’liler arasında kavga kuliste devam etti. Meclis güvenlik görevlileri iki grubu ayırmakta zorlandı. CHP’liler Çam’ı çay ocağının yanıdaki kapalı bir bölümde korumaya alarak MHP’lilerin darbelerinden kurtarmaya çalıştılar. CHP’liler, MHP milletvekillerinin kapıda beklemesi nedeniyle uzun süre Çam’ı kulisten çıkarmadılar.

MAAŞI DA KESİLECEK

Musa Çam, savunmasında, “Ben konuşmamda MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Dahçeli’nin ne kadar saygın itibarlı ve ne kadar iyi bir insan olduğunu söyledim. Böyle bir insana zamanında AKP Genel Başkanı’na söylemiş olduğu sözün ne kadar yakışıksız olduğunu ve bunu hak etmediğini söyledim. Bunun hak edilmediğini söyledim. Buradan kaynaklanarak bir yanlış anlaşılma söz konusu ise üzüntü duyarım. Benim sayın Devlet Bahçeli’ye böyle bir şey söylemem asla söz konusu olamaz” demesi cezayı engellemedi. Genel Kurul’dan yasaklanması nedeniyle Çam’ın maaşından da 12 bin lira para cezası kesilecek.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 13:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erol subaşı
Erol subaşı - 11 ay Önce

Söyleyene ceza yok hatırlatana var ne ala memleket

Lokman Ates
Lokman Ates - 11 ay Önce

Zamanında Bahceli'nin muhatap olduğu hakaretin ceremesini "biskevüt" tazminatı ile ÇAM mı ödyecek?...

Melik kirpi
Melik kirpi - 11 ay Önce

Akp-MHP Artık Şarampole doğru..ALLAH Sonumuzu hayr eylesin.

Serkan Erdoğan
Serkan Erdoğan - 11 ay Önce

Neden haberi açıkça yazamıyorsunuz akp ile mhp kavga etmiş gibi lanse etmişsiniz açıkça deyin gazeteci arkadaşımız bahçeliye söylenmiş olsn zurriyetsiz kelimesini hatırlattığı için AKP ve MHP saldırdı.

Mustafa Kemal Günay
Mustafa Kemal Günay - 11 ay Önce

MHP li vekiller,yöneticiler,il başkanları ve ülkü ocakları sayın Cumhurbaşkanının Bahçeli ye yönelik "zürriyet siz"ve buna benzer hakaretleri karşısında sus pus olmuşlardı.Hatta sokakta kahvehanelerde akp liler bu söylemlerle ülkücülerin üstüne üstüne gelirken bir yumruk sesi duyulmadı.Chp li vekilin mecliste bunu hatırlatmasına bozuldukları kadar bu sözlerin birinci derecedeki muhatabına bozulmamışlardı.Bunun anlamı tek tir;Başbuğ Türkeş in KURT KARIN DOYURMAK İÇİN KÖPEKLİĞE RAZI OLMAZ sözü tamda bu manadadır.Güçlüye karşı gösteremediğin tavrı,aynı yanlışı yapan güçsüze karşı gösteriyorsan sen zaten bitmiş ve hiç olmuşsun.Her halinizle an be an bitiyorsunuz...

SIRADAKİ HABER