CHP Listesinde yer bulamayan CHP’li aday adayı Baykal’ı şikayet etti! YSK karar verdi...

CHPden Milletvekili aday adayı olan Tarkan Yılgün parti aday listesinde yer bulamayınca sosyal medya üzerinden CHP'ye yüklendi.

CHP Listesinde yer bulamayan CHP’li aday adayı Baykal’ı şikayet etti! YSK karar verdi...
banner170

Yılgün, Antalya'dan aday gösterilen Deniz Baykal ile ilgili de YSK'ya başvuruda bulundu. Yılgün, Baykal'ın sağlık durumunun heyet raporu ile açıklanmasını istedi. BİMER aracılığı ile yapılan başvuruya YSK'dan yanıt geldi. YSK, Baykal'ın adaylığını engelleyecek bir durumun söz konusu olmadığını belirtti.

CHP’den Milletvekili aday adayı olan Güneydoğu gazisi Tarkan Yılgün, milletvekili listesine giremeyince sosyal medya hesabından CHP'ye yönelik eleştirilerin yer aldığı ifadeler kullandı. Yılgün, Antalya 1. sıra Milletvekili adayı Deniz Baykal'ın aday gösterilmesine itiraz ederek YSK'ya başvuruda bulundu

'HEP İYİ DENİLEREK GEÇİŞTİRİLİYOR'

Tarkan Yılgün, Deniz Baykal’ın milletvekilliği yapıp yapamayacağının heyet raporuyla öğrenilmesi için BİMER vasıtasıyla YSK’ya başvurduğunu duyurdu.

Mesajında BİMER’e yaptığı başvuruyu da yayınlayan Yılgün, CHP Milletvekili Deniz Baykal’ın sağlık sorunları yaşadığını belirtti. Yılgün, “Hepimizin bildiği üzere kendisinden 6 aydır haber alınamıyor. Hep iyi denilerek geçiştiriliyor” ifadelerini kullandı

YSK'DAN BAŞVURUYA YANIT

CHP’li Tarkan Yılgün’ün başvurusuna YSK’dan yanıt geldi. YSK kararında “Deniz Baykal’ın milletvekili seçilmesine engel bir durum olmadığı” vurgusu yapıldı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Celil Pıstıl
Celil Pıstıl - 10 ay Önce

Fetullah iblisi, akape kalpazanlarına, mezarda yatanlarımiz adına bile oy kullandırmayı başararak ASLINDA DÜNYA SEĆİM LİTERATÜRUNE GİRMİŞ MALI.
CHP ise yaşayan Deniz Baykal'a bile, meclise getirip, oy kullandırmayı basaramayacağı halde, niçin aday listesine koyduğunu, kendine bile anlatamaz!
Yasamada, bir PARMAK, İPE GÖTÜRÜP, BIR PARMAK IPTEN ALACAKKEN, Deniz Baykal bu meclis maratonunu sadece, uyanık olduğu anlarda, meclis tvden naklen yayınlanabilen üçbeş dakikasıni seyredebilir!
Bunu düşunen yok mu?

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151