CHP'nin cumhurbaşkanı adayı kim olacak?

banner155

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında, partisinin 2019 seçimlerinde izleyeceği yol haritasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı kim olacak?
banner170

CNN Türk'te yayınlanan, Şirin Payzın'ın sunduğu 'Ne Oluyor?' programına konuk olan CHP Genel BaşkanıKemal Kılıçdaroğlu, 2019 yılında gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP'nin izleyeceği strateji hakkında konuştu.

Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanlığı seçimine daha epey zaman var. Çıkaracağımız adayın, bizim dışımızdaki seçmen kitlesinin de kabul edeceği türden bir aday olması lazım. Cumhurbaşkanı adayının topluma güven vermesi lazım. Yıpranmamış kişiler arasından seçilmesi lazım. Kafamızda birden fazla isim var" diye konuştu.

ABDULLAH GÜL VE YILMAZ BÜYÜKERŞEN AÇIKLAMASI

Kulislerde konuşulan Abdullah Gül ve Yılmaz Büyükerşen isimleri için ise; "Abdullah Bey'in cumhurbaşkanlığı tarafsızdı. Eskişehir Belediye Başkanımız Sayın Büyükerşen de son derece başarılı. Fakat bugüne kadar her iki isimle de böyle bir konuyu konuşmadık" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dursun Nerkiz
Dursun Nerkiz - 12 ay Önce

Ekmelettin i göster aday bulamazsan bu gidişle chp nin içinden kimseyi bulamayacaksın herhalde çok garip ya .

vatandaş KARA
vatandaş KARA - 12 ay Önce

KEMAL BEY ; ABDULLAH BEY DİYOR YAPMA DAHA FAZLA REZİL ETME KENDİNİ YA SUS YA KOLTUĞU BIRAK NE BİLİYİM MANTIKLI OLMAYA ÇALIŞ KURMAY BUL KAFASI ÇALIŞAN KONUŞMA METNİNİ HAZIRLASINLAR.

SIRADAKİ HABER

banner151