CHP’nin “Mustafa Kemal'in askerleriyiz” sloganına karşı çıkan bir il başkanı var!

CHP'nin yeni İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu oldu. Kaftancıoğlu'nun geçmişte attığı tweetler ise sosyal medyada çok konuşuldu.

CHP’nin “Mustafa Kemal'in  askerleriyiz” sloganına karşı çıkan bir il başkanı  var!
banner170

CHP 36. Olağan İl Kongresinde 643 delegenin 325’inin oyunu alan Canan Kaftancıoğlu, CHP’nin ilk kadın İstanbul İl Başkanı seçildi.

Kaftancıoğlu'nun, geçmişte Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımlar gündeme gelirken; çok sayıda sosyal medya kullanıcısı da tepki gösterdi. 

Çok konuşulan tweetlerde Kaftancıoğlu, "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganından rahatsız olduğunu belirtirken; 1915 yılında gerçekleşen Ermeni tehcirini "soykırım" olarak değerlendirmesi ise dikkat çekti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Türkistanlı
Türkistanlı - 1 yıl Önce

Ne milliyetçiliği ayaklar altına alan siyasetçilerden ne o siyasetçilere kayıtsız şartsız destek verenlerden ne de PKK ya sempati duyan Ermenilere soykırım yaptık diyen il başkanı olan siyasetçilerden ülkemize hayır gelir. Tek seçenek Akşener!

İbrahim
İbrahim - 1 yıl Önce

CHP Bu düşünceye sahip il başkanlarıyla iktidar olmayı düşünüyorsa daha çok bekler. Şahsen bir Atatürk'cü olarak artık CHP ye oy vermem. Kılıçdaroğlu nereden buluyor bunları hayret.

hüseyin Taşer
hüseyin Taşer - 1 yıl Önce

Militanist yapıdan militarist dayanışmaya yönelinmesi daha iyi olur. Türk Milletinin bir ordusu vardır: Türk Ordusu !.. Ancak bu ordunun askerleri olunması gerekir.. Politik farklılaştırma ve militanize örgütleşmeye eğilim kazandıran "falancanın askerleriyiz!.." sloganları gençliği politize etmekte ve ayrıştırmaktadır... Türk ordusunda askerlik yaparız... Türk ordusunun askeri neferi oluruz... O zaman zaten vatansever olan herkesin askeri oluyorsunuz..

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151