Deniz Baykal'dan Tarhan'ın yeni partisi için yorum

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Emine Ülker Tarhan'ın CHP'den ayrılarak kurduğu Anadolu Partisi için "Ayrılıklar beni üzüyor" dedi.

Deniz Baykal'dan Tarhan'ın yeni partisi için yorum

~~Deniz Baykal, seçim bölgesi ve memleketi  Antalya'da milletvekilleri Osman Kaptan,  Yıldıray Sapan, Arif Bulut ve  Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar'la birlikte aralarında Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hasan Subaşı'nın da yer aldığı 'Dostlar Meclisi'nin kahvaltısına katıldı. Sohbet eşliğinde yapılan kahvaltıda  Deniz Baykal, bir soru üzerine CHP'den istifa ederek  Anadolu Partisi'ni kuran Emine Ülker Tarhan'la ilgili konuştu.

 Ayrılıklara üzüldüğünü dile getiren CHP eski Lideri Baykal, “Yenilenmenin, tazelenmenin bu tip ayrılıklarla olmayacağını bilecek kadar tecrübeliyim. 'Ayrıldılar, bundan sonra atağa kalkarız' diyenlerden değilim. Böyle olmuyor" diye konuştu.

 Türkiye'nin içinden geçtiği süreçte bir arada olunması gerektiğini kaydeden Baykal, “Fakat hep birlikte olmak da tek başına sorunların çözümü olmuyor. Bu noktada kişilerin ortaya bir irade koyması gerekiyor" dedi.

 Baykal ve beraberindekiler kahvaltının ardından yerel seçim sürecinde CHP'den  Kepez Belediye Başkan aday adayı olan Şükriye Karaben'in işyerinde gerçekleştirdiği aşure dağıtımına katıldı. Etkinlikte aşure kazanını kendisinin açmasını isteyen Karaben'i kırmayan Deniz Baykal, önce kazanın kapağını kaldırdı sonra eline kepçeyi alarak aşure dağıttı.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER