Devlet Bahçeli MHP Grup Toplantısında konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

banner311
Devlet Bahçeli MHP Grup Toplantısında konuştu

Bahçeli'nin açıklamaları:

"DEVLETİN BİRLİĞİNE KURŞUN SIKANLAR PİŞMAN EDİLMELİDİR"

Milli bekayı korumak milli devletimizi yüceltmek boynumuzun borcudur. Terörle mücadeleyi gevşemeden sürdürmek milli bekanın sırtımıza yüklediği ağır bir yüktür. Devletin birliğine kurşun sıkanlar buna pişman edilmelidir.

Katillere ne yapılacağı bellidir, bunun gereği de yapılmaya devam etmektedir. Esad rejimine yönelik askeri müdahalenin konuşulmaya başlandığı gündemde Rusya misillemede bulunacaklarını duyurmuştu.

Türkiye'nin tutumu tartışmasız şekilde yerindedir, olumludur. Savaş tamtamları şimdilik yerini asli gündemlerine bırakmıştır. Düzenlenen askeri hareketın bundan sonraki hesapları giderek gün yüzüne çıkmaya başlamıştır. İç savaş 7 yılı aşkın süredir devam etmektedir. Emperyalist çevreler asıl sorumlulardır. Esad cezalandırılmalı ama bu uluslararası toplumun tam bir ittifakı ile sağlanmalıdır. Tutarsızlık ve samimiyetsizlik diz boyudur. Asıl niyetlerin başka olduğuna dair kuvvetli şüpheler vardır.

Türkiye, Rusya ve İran'ın hayata geçirdiği mekanizma Suriye'de gerilimin azaltılmasında büyük ölçüde sonuç vermiştir. Suriye'de kimyasal silah saldırıları sonrasında askeri seçeneklerin konuşulduğu esnada ABD Savunma Bakanı'nın krizi Cenevre'de bitirmek istedikleri demeci dikkatlerden kaçmamıştır. Suriye'de yaşanan gelişmeleri birbirinden ayırmak mümkün değildir.

16 NİSAN REFERANDUMUNUN YIL DÖNÜMÜ

Demokrasinin gereği olarak her siyasi partinin 16 Nisan halkoylamasına saygı göstermesi haktır. Türk milleti kararını vermiş bize ise layıkıyla uygulamak düşmüştür. Dün kabulünün 1. yılını geride bıraktık. Yasama, yürütme ve yargı organlarının kendi içinde daha güçlü, daha bağımsız şekilde çalıştığı yapıya kavuşması sistemin taşıyıcı kolonlarıdır. Siyasi partilerin seçim ittifakı yapmasının yasal zemini de hazırlanmıştır.

Demokrasiyi istismar gayretlerini tasvip etmiyor, karşı çıkıyoruz. CHP ve yardakçılarını ademe mahkum bırakıyoruz. Her türlü fitne odaklarına karşı hedef birlikteliği yapıyoruz. Biz 7 Ağustos Yenikapı ruhuna sadığız. Milli birlik ve beraberlik şuuruna sonuna kadar sevdalıyız. CHP, HDP, ip havanda su dövmektedir. Bozgunculuk kimseye bir şey kazandırmadı bundan sonra da kazandırmayacaktır. CHP saygı görmek istiyorsa millete saygı duymayı öğrenmelidir. Sevgi görmek istiyorsa bunu hak etmelidir.

CHP'YE OHAL EYLEMİ TEPKİSİ

CHP'li güdümlü yöneticiler kirli ağızlarını kapamalıdır. Aziz milletimizin tanımadığını biz hiç tanımayız, hiç de takmayız. Bu itibarle CHP'nin OHAL bahanesiyle 81 ilde düzenlediği oturma eylemi ruhen sakattır. Yürüdüler olmadı, şimdi de oturmaya başladılar. Bunlar oturdukları zaman kalkmayı bilmezler, kalktıkları zaman da yürümeyi bilmezler. CHP'nin küçük aklı, iç ve dış tehditler ortadan tümüyle kalkana kadar OHAL'e engel olamayacaklardır. Cumhurun kararı açık ve nettir. O da güçlü ve tam bağımsız bir Türkiye'dir. Gitsin Cibali Karakolu'na anlatsın.

AK Parti ile ittifak yapıyoruz. Çünkü biz birlikten kuvvet doğar diyoruz. Oluşturduğumuz milli birliğimizi kıracak gücü de Allah'ın izni ile görmüyor, göremiyoruz. Yönümüz açık, duruşumuz nettir. Mevzubahis vatan olduğunda sınır tanımayacağımızı dost da bilir, düşman da bilir.

Zeytin Dalı Harekatı'na karşı güç birliği yapmışlardı. Afrin'e girilmemesi gerektiğini dile getirmişlerdi. CHP, HDP, İP ittifakı tescillidir. Tencere yuvarlana yuvarlana kapağını bulmuştur.

28 ŞUBAT DAVASI KARARI HAKKINDA AÇIKLAMA

Egemenliğin yegane sahibi millettir. Karar ve iradenin ağırlık merkezi de milletin kendisidir. Demokrasi dışı arayışların millet iradesine kast eden müdahalelerin normal görülmesi hayaldir. 28 Şubat 1997'de yaşanan demokrasi karşıtı tutumun aradan geçen 21 yıllık süreye rağmen mahkum edilmesi önemli bir gelişmedir. Sincan'da tank yürütenler, gerekirse silah kullanırız diyenler adaletin karşısında hesap vermişlerdir. Bu sonuç memnuniyet vericidir. Demokrasi milletle anlamlıdır.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Cumhuriyet tarihimizdeki en önemli devlet reformudur. Tercihin muhatabı büyük Türk milletidir.

"TÜRKİYE'NİN 3 KASIM 2019'U BEKLEMESİ MÜMKÜN DEĞİL"

Bugün itibarıyla Cumhurbaşkanlığı sistemine 18 ay kalmıştır. Yerli ve yabancı mihrakların faaliyetlerine hız verdikleri bellidir. Ön alınması gittikçe zorlaşan kaotik bir yapıya bürünmüştür. 3. Dünya Savaşı bile konuşulmuştur. Terör saldırıları kesintisiz sürmektedir. Milli güvenliğimize yönelik karanlık senaryolar devrededir, zayıf anımız kollanmaktadır. Siyasi ve ekonomik operasyonlar gün be gün etkinlik kazanmaktadır. Türk millet ambargoya alınmaktadır. 3 Kasım 2019'a kadar istikrar ve denge halinde ulaşması her geçen gün zorlaşmaktadır. İttifakın selameti için toplumsal ve siyasi dinamikleri tayin eden unsurların dikkatle analiz edilmesi atılacak adımların belirlenmesi gizlenemeyecek bir ihtiyaçtır. Önümüzdeki bir takım olumsuz gelişmelerin ortaya çıkma ihtimali ise göz ardı edilmemelidir. Bir başka önemli ve müessir unsur ise uluslararası aktörler tarafından yönlendirilen denetimsiz göç hareketliliğidir. Batılı ülkelerle artık eşitler arası münasebet kurulmasından yana olan Türkiye tesir düzeyi yüksek adımlar atmıştır. Ülkemizin Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçikme olmaksızın geçmesi acil hal almıştır.

ERKEN SEÇİM İÇİN TARİH VERDİ

31 Mart 2019'da mahalli idareler seçimi yapılacaktır. Seçime her partinin adayı olarak 20 bin 538 belediye meclis üyesi katılacaktır. 10 partinin seçimlere girdiği dikkate alındığında 231 bin 940 kişi oylanacaktır. Ya Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimi normal tarihinde beklenecek ya da milli mecburiyetten dolayı seçimler erkene çekilecektir.Önerimiz 26 Ağustos'ta, Büyük Taarruzumuzun yıl dönümüdür.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 12:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
yavuz aktas
yavuz aktas - 3 yıl Önce

bu adam tayyıbın ağzıyle konusuyor