Devlet Bahçeli'den HDP ve Zaman gazetesi açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP'li vekillerin dokunulmazlıkları, Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun tekrar toplanması ve Zaman gazetesine kayyum kararı ile ilgili açıklama yaptı.

banner311
Devlet Bahçeli'den HDP ve Zaman gazetesi açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Devlet Bahçeli, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ iile birlikte üç milletvekili hakkındaki dokunulmazlık fezlekesine ilişkin destek vereceklerini açıkladı.

Bahçeli, "Dokunulmazlıkların kaldırılması anayasal bir müessesdir. Fezlekeler Meclis'e geldiğinde MHP 40 milletvekili ile üzerine düşeni yapacaktır." dedi.

Bahçeli, Gülen cemaatinin yayın organı Zaman gazetesine kayyum atanmasına ilişkin olarak, "Bir fidanın iki dalı olan iki ayrı kurum mensupları yol ayrımına gelmişler. Örtülü ve açık çatışma ortamına girmişler. Yakinen takip edilmektedir. Ancak yargı yoluyla kurumların üzerine gidilmesi gerekirken medya alanında önemli çalışmalar yapan kurumların üzerine bu tür kaba davranışlarla gidilmesini ve korku aracı olarak kullanılmasını tasvip etmiyoruz. Medyaya gerekli alaka gösterilmeli, eğer yanlış faaliyetleri varsa acımadan üzerine gidilmelidir." ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2016, 13:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.