DP Genel başkanı Gültekin Uysal İttifak haberini yalanladı "Gerçek dışı ve safsatadan ibaret"

banner155

AKP'nin Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisini yanına alarak kurduğu Cumhur ittifakı”na dördüncü bir ortak daha geldiği iddia edildi.

DP Genel başkanı Gültekin Uysal İttifak haberini yalanladı "Gerçek dışı ve safsatadan ibaret"
banner170

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın, ittifak çalışmaları çerçevesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Beştepe’de kabul edildiğini iddia eden yerel bir haber sitesinin haberini DP Genel Başkanı Uysal yalanladı.

Telefonla ulaştığımız Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal konu ilgili şu açıklamayı yaptı "Tek cümle, her tarafı gerçek dışı Cumhurbaşkanıyla görüşmem ne bundan beş sene önce ne şimdi olmamıştır. Bu haber gerçek dışıdır. Cumhurbaşkanıyla görüşmem olmamıştır." dedi.

Öte yandan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'a yakınlığı ile bilinen İYİ Parti Eski İl Başkan Yardımcısı Hakan Ermemiş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda " Biraz önce Demokrat Parti Genel Başkanı değerli dostum Gültekin Uysal Bey ile telefonda konuştum değerli haber sitesi sahibi arkadaşıma ulaşan haber mutlaka kendince ciddi bir kaynaktan gelmiştir lakin ; samimiyetine, ciddiyetine ve bugüne kadar ki taviz vermez duruşuna şahit olduğum Gültekin Beyin bu konulara yorumu : " sadece safsatadan ibarettir " Hakan konuşulanlar Cumhurbaşkanı ile bir kez dahi görüşmem olmamıştır.
Gültekin Bey hala " hayır " bloğunun özgül ağırlığı çok fazla olan en büyük aktörlerinden biridir."
dedi.

Kaynağı belli olmayan haberde "Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bakanlık talebinde bulunduğu, yapılan görüşmelerde şimdilik tam mutabakat sağlanmamış olsa da Gültekin Uysal’ın Süleyman Soylu’dan boşalacak İçişleri Bakanlığı’na talip olduğu öne sürüldü. Seçimden önce Gültekin Uysal’a bakanlık verilmesine sıcak bakmayan Erdoğan, öncelikle ittifak protokolünün imzalanmasının daha isabetli olacağını belirtti. İkili arasında yapılan görüşme, önümüzdeki günlerde kamuoyuyla resmen paylaşılacak." denildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 21:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Celil Pıstıl
Celil Pıstıl - 12 ay Önce

BU SEÇİM SON SEÇİMDİR!

YA SEÇER VE İKİ CİHAN, TURKÇE-ATATURKÇE YAŞARIZ!
YA DA VAZ GEÇER VR İKI CIHAN ŞAŞARIZ!
SATMA ALLAH ASKINA!
BİR KERE DE İYİ GELSE ÖLÜR MÜYÜZ?

Lokman Ates
Lokman Ates - 12 ay Önce

Omurgalı tüm siyasetcilere selamlar olsun!...

Tevfik Erbalta
Tevfik Erbalta - 12 ay Önce

Genel Başkanımız mert ve tavizsiz bir çizgisi olan bir insandır.Davasını bakanlığa satacak bir insan değildir.Görüşmedim diyorsa görüşmemiştir.
DP MKK Üyesi

Hasan Ergün
Hasan Ergün - 12 ay Önce

Hepsi halkı saptırmaya yönelik safsata,yalan,dolan

Hüsnü Eyi DP MKYK üyesi.
Hüsnü Eyi DP MKYK üyesi. - 12 ay Önce

Genel başkanım sayın Gültekin UYSAL, DEMOKRAT misyonun prensiplerine ve yapısına uymayan hiçbir girişim ve tekliflere sıcal bakmaz ve ödün vermez. Çünk7 Demokrat parti Demokrasi anlayıştan, Cumhuriyet değerlerinden, kuvvetler ayrıl8gından asla taviz vermez. DEMOKRAT PARTİ Rejimin ve Demokrasinin teminatı olan bir partidir, sayın genel baskanımız Gültekin Uysal böyle bir DP genel başkanıdır.saygılarımla. Hüsnü Eyi.

Ahmet Yaşa orhangazi
Ahmet Yaşa orhangazi - 12 ay Önce

Genel başkanımız makam ve mevki için DP misyonuna uymayan işlerin içine girmez . DP ORHANGAZİ İLÇE BAŞKAN YRD

SIRADAKİ HABER

banner151