Dün 200 kişi ile birlikte istifa eden MHP Bigadiç ilçe teşkilatı bugün görevden alındı

banner155

Dün Balıkesir'in Bigadiç İlçesi'nde, İlçe Başkanı Vedat Bayraktar ve yönetim kurulu üyelerinin de aralarında bulunduğu 200 kişi, MHP'den istifa etmişti.

Dün 200 kişi ile birlikte istifa eden MHP Bigadiç ilçe teşkilatı bugün görevden alındı
banner170

MHP Bigadiç İlçe Başkanı Vedat Bayraktar ile birlikte 200 kişi, MHP'den istifa ettiklerini açıkladı. MHP Genel Merkezi tarafından Ekim 2016'da ilçe başkanlığı görevine atandığını anlatan Bayraktar, 17 Mayıs 2017'de yapılan kongreye tek liste girerek yeni yönetimiyle birlikte görevi aldıklarını hatırlattı. MHP Bigadiç İlçe Başkanlığı'na üye 200 kişiyle birlikte toplu istifa kararlarının nedenlerini sıralayan Bayraktar, şöyle konuştu:

"7 Haziran'da yapılan genel seçimlerden sonra AK Partili yöneticiler partimizin aleyhine toplum üzerinde bir algı oluşturdu. Bu süreci parti olarak sağlıklı yönetemedik. Erken seçim kararı alındıktan sonra propagandada etkili olamadık. 1 Kasım'daki seçimlerde PKK'nın ürünü olan partinin gerisinde kaldık.

MHP'ye oy veren seçmen ve ülkücü hareket mensupları yok sayılarak olağanüstü kongre talebinde bulunan il ve ilçe teşkilatlarının MHP Genel Merkezi tarafından görevlerine son verildi. Bir tek ülkücüyü bile dışlama gibi bir lüksün olmadığı bu dönemde  ülkücüler pasifize edilmeye çalışıldı. Balıkesir il kongresinde divan başkanı olan Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mehmet Günal tarafından il başkanlığına aday olan Mustafa Ozan Dereli'nin adaylığı çeşitli entrikalarla kabul edilmedi.

Bu tür ayak oyunlarını bir ülkücüye yakıştıramadığımız gibi aynı düşüncede olan genel merkez ve yöneticileriyle birlikte çalışmamız mümkün olmadığından Bigadiç İlçe Teşkilatı olarak 200 üyemiz ile birlikte topluca istifa ediyoruz. Aldığımız bu karar vatanımıza, milletimize hayırlı olsun." demişti.

Bugün ise Balıkesir Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) 9 Temmuz'da yapılan olağan genel kurul toplantısında İl Başkanı seçilen Suat Par tarafından yapılan açıklamada, MHP Bigadiç ve Erdek ilçelerinin görevine MHP Genel Merkezi tarafından son verildi.

MHP Balıkesir İl Başkanlığından yapılan açıklamada, "Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tüzüğünün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden Bigadiç ve Erdek ilçe teşkilatlarının görevlerine merkez yönetim kurulu (MYK)'nın verdiği yetkiye dayanarak başkanlık divanı tarafından tüzüğümüzün 34. maddesine göre son verilmiştir" denildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELCUK
SELCUK - 2 yıl Önce

YA BU MHP MERKEZ YONETIMDE CALISAN INSANLAR,BASKANLARI DAHIL,,NE KADAR UCUZ INSANLAR IMIS..BEN ŞAŞIYORUM BU MHPYE OY VEREN ULKUCU VATANDASLARA YA.. YA BU ADAM BU ZAMANA KADAR GOZ GORE GORE HERTURLU TAVIZI VERDI, HER TURLU YALANI YAPTI VE SOZUNDEN DÖNDULER VE BUNA RAGMEN HALEN DEVLET ISINI DIYENLER NE KADAR COKTU...EN SONUNDA ANLADILAR.. YAZIK YA BIR OMURU HEBA ETTIRDINIZ BU MILLETE..SOZUM 7 - 8 SENE ONCE HALEN BU İŞE UYANMAYIP,BASTONA OY VERENLERE..BEN CHPLIYIM...

özkan
özkan - 2 yıl Önce

chpli kardeşim selçuk bey al birini vur ötekine bir mhpli olarak seçimlerde hile var derken hem mhp hemde chp duymazdan geldiler meclisi terketmek dahil her türlü eylemi yapabilirlerdi yapmadılar saygılarımla

SIRADAKİ HABER

banner151