Ekibinin aday listesinde çizik yemesinin ardından, Muharrem İnce mitinglerini iptal etti

Muharrem İnce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ''Sesim kısıldı, yarın yapmayı planladığımız Zonguldak ve Bartın Mitinglerimizi iptal edersek kusura bakmayın. Önümüzdeki günlerde telafi ederiz'' dedi.

banner311
Ekibinin aday listesinde  çizik yemesinin ardından, Muharrem İnce mitinglerini iptal etti

Muharrem İnce'nin ekibinin aday lisetesinde çizik yemesinin ardından mitingleri iptal etmesi dikkat çekti.

Muharrem İnce’ye yakın yaklaşık 20 milletvekilinden çoğunluğunun aday listelerine girmediği görüldü. İnce’ye yakın milletvekillerinden Namık Havutca, Rıza Yalçınkaya, Bülent Öz, Bülent Bektaşoğlu, Mehmet Göker, Mazlum Nurlu, Yakup Akkaya, Akın Üstündağ, Şerafettin Turpcu, Erdin Bircan tekrar aday yapılmadı. Aday olan isimler arasında sadece Tanju Özcan ve Yaşar Tüzün listelerde yer aldı. Listelerin açıklanmasının ardından Muharrem İnce'ye yakın isimlerde büyük rahatsızlık olduğu öğrenildi. CHP kulislerinde konuşulan bir iddiaya göre İnce'nin, Kemal Kılıçdaroğlu'yla görüşmesi bekleniyor.

Ayrıca aday gösterilmeyenler arasında, İlhan Cihaner, Ali Şeker, Zeynep Altıok, Haluk Pekşen, Şenal Saruhan, Musa Çam, Erdin Bircan, Hüsnü Bozkurt, Necati Yılmaz listelerde yer almaması dikkat çekti. Adaylık listelerinde ismi olmayan bir diğer isim ise Umut Oran oldu. Adaylık başvurusunda bulunan eski CHP'li vekil Melda Onur da listeye giremeyen isimler arasında yer aldı.

CHP’nin Manisa’dan gösterdiği adaylar sıralamasında sadece Özgür Özel yer aldı. Özel ilk sırada yer alırken, ikinci sıradaki Mazlum Nurlu ve üçüncü sıradaki Tur Yıldız Biçer listede yer almadı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
vatan sever
vatan sever - 2 yıl Önce

Hizipcilik cumhurbaşkanı adaylığı da dinlemiyor! Tek ciddi aday Meral Akşener vesselam.

Gürbüz can
Gürbüz can @vatan sever - 2 yıl Önce

Aynen KATILIYORUM....tek aday.... M E R A L A K Ş E N E R

vatan sever
vatan sever - 2 yıl Önce

Hemen küstü mü?!! Cumhurbaşkanı olacak adaya bakiniz...!

şengül gökçe
şengül gökçe - 2 yıl Önce

Muharrem İnce ile Meral Akşener arasında gidip geliyordum. Bu davranışından sonra AKŞENER de karar kıldım .5 oy kaybettiniz.

Aysen Akay
Aysen Akay - 2 yıl Önce

Ömür boyu milletvekili olacak diye bir şey yok Milletvekili bir meslek değildir hizmet yapılacak bir kurumdur dönemi biten bırakır ya da bıraktırılır