Erdoğan ilk kez İYİ Partililerden oy istedi!

banner155

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu Stadı’nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Erdoğan ilk kez İYİ Partililerden oy istedi!
banner170

Erdoğan burada yaptığı konuşmada ilk kez İYİ Partililerden oy istedi.

Türkiye ile ABD’nin ortak kararı doğrultusunda Menbiç’te devriye gezilmeye başlandığını açıklayan Erdoğan, “Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı ile 4 bin kilometrekarenin üzerinde bir alanı güvenli hale getirmiştik. Şimdi de Menbiç’te ABD ile vardığımız anlaşmayı adım adım hayata geçiriyoruz. Bölücü terör örgütünün Menbiç sınırındaki unsurları bulundukları yerleri terk ettiler. Askerlerimiz Menbiç etrafında devriye gezmeye başladı. Aşama aşama bölgeyi teröristlerden tamamen temizleyeceğiz. Böylece milletimize verdiğimiz bir sözü daha tutmuş olacağız. Bay Kemal, Bay Muharrem ne diyorlar ‘Afrin’de ne işimiz var, Cerablus’ta ne işiniz var?’ Bay Muharrem ‘Irak’a giremeyecekler göreceksiniz’ diyor. ‘Onlardan izin aldılar mı?’ diyor. Ne oldu Bay Muharrem girdik mi, Kandil’i vurduk mu, kimden izin aldık? Biz izni halkımızdan alırız. Menbiç’in teröristlerden temizlenmesiyle bu bölgeden kaçıp ülkemize gelmiş olan Suriyeli kardeşlerimizin geri dönüşleri de başlayacak. Şu an itibariyle Afrin ve Cerablus’a 200 bin geri dönüş oldu, devam ediyor. Fakat bu CHP ne diyor? ‘Suriye’den gelen bu insanları niye aldınız?’ Biz ensar kültürünü iyi biliriz. Bay Kemal sen ensar kültüründen anlamazsın, senin adayın da anlamaz. Biz kimin ensar, kimin muhacir olduğunu da iyi biliriz. İşte biz o 3,5 milyon mülteciyi, o katillerin o yağdırdıkları bombalardan kaçan o insanlar için kapılarımızı açtık. Onlar bizim kardeşlerimizdir. Kapılarımızı açarak onlara kardeşliğimizi gösterdik” diye konuştu.

“Suriye’de güvenli hale getirdiğimiz bölgeler büyüdükçe Suriyelilerin geri dönüşü de hızlanıyor” diyen Erdoğan şunları söyledi:

“Bakın Menbiç’i ne yapıyoruz, boşaltıyoruz. PYD/YPG orayı terk ediyorlar. Bunu biz diplomasiyle yaptık. Aziz milletime sesleniyorum, CHP’ye gönül verenlere de sesleniyorum, Saadet, İYİ Parti’ye ve diğerlerine de gönül verenlere sesleniyorum. Biz 15-16 yılda diplomasinin en ileri noktada olanını yaptık. Şimdi de bakın Menbiç’ten çıkıyorlar. Dışişleri Bakanımız ABD’de Pompeo ile görüşme yaptılar. Yapılan görüşmeler doğrultusunda onlar Fırat’ın doğusuna gitmeye başladılar. Batısında da biz, Rusya ve İran beraber çalışıyoruz. Orada da aynı şekilde kararlıyız. İdlib’de, Tel Rıfat’ta aynı kararlılığımızı devam ettiriyoruz. Buralarda da Türkiye’nin nasıl bir ülke olduğunu, nasıl bir devlet olduğunu Afrin harekatıyla gösterdik.”

"TÜRKİYE CARİ AÇIĞINI KAPATIR AMA ANA MUHALEFET AÇIĞINI NE YAPACAĞIZ BİLMİYORUM"

Muhalefete yönelik eleştirilerini sürdüren Erdoğan, “Türkiye cari açığını kapatır ama ana muhalefet açığını ne yapacağız bilmiyorum. Muhalefet açığını ne yağacağız onu bilmiyorum. Ana muhalefet partisinin başında bir zat var. Bir de ‘gel bakalım Muharrem’ diyerek sahaya sürdüğü bir zat var. Hangisi aday belli değil. Kılıçdaroğlu’nun yalan ve iftiralarına milletimiz de, biz de alışmıştık. Bize söylediği yalanlar ve iftiralar sebebiyle mahkum olduğu tazminatların hesabını tutamaz oldu. Ben de bu tazminatları fakir ve fukaralar ile paylaşacağım. CHP’nin cumhurbaşkanı adayı ise, partisindeki kongrelerde çok kolay kaybetmiş olsa da, yalan konusunda adeta genel başkanıyla yarışıyor. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı adaylığına böyle küçük bir kişiliğin çıkartılmış olmasına yazık demekten başka bir şey diyemiyorum. Gençler, biz istemez miyiz yüksek bir kalitedeki adaylarla yarışmayı. Ama bahtımıza çıka çıka ya Kılıçdaroğlu çıkıyor ya da Bay Muharrem” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 20:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yeni Okuyucu
Yeni Okuyucu - 9 ay Önce

suriyelilerin dönüşü hızlanıyormu yaa neden biz göremeiyoruz ne hızlanması beylik deve gibi bedavadan besleniyorlar bu kadar rahatlık her şey beleş ayın 20 oldumu para ohhh mis on dönüm bostan yan gel yat osman.sağlık ilaç problemi yok doktor beleş bize gelince vergi memuru boğazımıza yapışıyor.boşuna bu sefer oy yok

ABC
ABC - 9 ay Önce

SEÇİM 2 TIRA KALSIN Kİ DAHA GÜZEL VAATLER DUYALIM....

SIRADAKİ HABER

banner151