'Erdoğan rejim değişikliğini itiraf etti'

Kılıçdaroğlu: Ben sayın Cumhurbaşkanı'na yürekten teşekkür ediyorum. Tüm yetkileri tek elde topluyoruz dedi. Rejim değişikliğini itiraf etti!

'Erdoğan rejim değişikliğini itiraf etti'

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında başkanlık referandumuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

CHP lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da katıldığı toplu açılış törenindeki konuşmasına işaret etit.

Erdoğan'ın "Bu ülkede cumhurbaşkanının başbakana anayasa kitapçığını fırlattığını gördük mü? Şimdi biz bunu da kaldırıyoruz. Cumhurbaşkanı ile başbakanın gücü aynı kişide birleşeceği için çekişme yaşanmayacak. Tek kişide bu gücü topluyoruz" şeklindeki sözlerini hatırlatan CHP lideri şöyle dedi:

"Sayın Cumhurbaşkanı meydan meydan geliyor. Kendisine yürekten teşekkür ediyoruz. 18 yaşı biz anlatamazdık o anlattı! Ben bunu anlatmış olsaydım koro halinde doğru söylemiyorsun diyorlardı. Bu 50 milletvekilini niye 600'e çıkardılar? Bunun cevabını bekliyorum. 178 trilyon lira vatandaşının cebinden çıkacak. Peki bu meclis ne yapacak, dişleri sökülmüş meclisin. Al maaşı otur yerine! 600'e çıkarmışsa sen de buna hayır diyorsan sen de hayırlı bir iş yapacaksın!


CUMHURBAŞKANI'NA YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM

Ben sayın Cumhurbaşkanı'na yürekten teşekkür ediyorum. Tüm yetkileri tek elde topluyoruz dedi. Rejim değişikliğini itiraf etti!

Anayasa değişikliliğiyle çift başlılık kalkacak. Binali Bey itiraz mı edecek, böyle bir kapasitesi mi var? Sen kalkıyorsun bütün yetkileri bir kişiye veriyorsun! Olmaz değerli arkadaşlar. Çift başlılık ortadan kalkacak diyordu. Esas çift başlılık bu! Hem partinin başı hem de cumhurun başı! İl başkanı ne yapacak vali ne yapacak?"

"BİR İNSANIN KARAKTERİNDE TARAFSIZLIK OLUR MU?"

Yine sayın Erdoğan'a yürekten teşekkür ediyorum. Bir insanın karakterinde tarafsızlık olur mu? Bunu ben demiyorum, kendisi diyor. Peki TBMM'de yemin ederken tarafsızlık üzerine namus ve şeref üzerine söz veren kimdi? Bu nasıl tarafsızlık?

BURADA KOMİK BİR DURUM YOK MU?

Referandumda birinci madde var; yargı bağımsızlığının yazına bir kelime eklediler 'Yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı' diyor. Ama sayın Erdoğan böyle bir şey olmaz diyor. Burada komik bir durum yok mu! Sayın Başkan seçilecek tarafsız diye de yemin edecek! Neresinden tutsanız dökülüyor! Bir partinin mutfağında haızrlarsanız böyle olur! Kendi kendilerine çaldılar, kendi kendilerine oynuyorlar! Türkiye'ye bir maceraya teslim ediliyor.

YORUM EKLE