Erdoğan'ın yanında ama karşısında!

Erdoğan’ın yanında ama karşısında!

Erdoğan'ın yanında ama karşısında!

Takvim gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ergün Diler, isim vermeden Ali Babacan’dan bahsettiği yazısında, Babacan’ın daha önce Erdoğan’ın çok yakınında olduğu ancak şimdi karşısına geçtiğini kaydetti. Diler, Erdoğan’ın 2007′de Babacan’ı cumhurbaşkanı yapmak isteyecek kadar yakın gördüğünü de yazdı.

Takvim gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ergün Diler üç gündür köşesinden Rodos’ta “fötr şapkalı esrarengiz bir kişilikle” yaptığı hayali görüşmenin ayrıntılarını kaleme alıyor. Diler dünkü yazısında yeni kabine içinde bulunan ama Erdoğan’a karşı olan bir isimden bahsetti.

Takvim yazarı Ergün Diler, söz konusu ismin Koç, Sabancı, Eczacıbaşı, Alaton ve Bloombergçiler tarafından desteklendiğini iddia ederken açıkça isim yazmadı ama Ali Babacan olduğunu ima etti.

ERDOĞAN’IN YANINDAYDI KARŞISINA GEÇTİ

Diler yazısında bu ismin daha önce Erdoğan’ın çok yakınında olduğu ancak şimdi bu ismin Erdoğan’ın karşısına geçtiğini kaydetti.

ERDOĞAN 2007′DE ONU CUMHURBAŞKANI YAPACAKTI

Diler, hatta 2007 yılında Erdoğan’ın bu ismi Cumhurbaşkanı yapmayı düşündüğü

BU İSİMLE OYNARSANIZ EKONOMİK FELAKET YAŞARSINIZ

Diler’in, “Eğer bu isimle oynarsanız ekonomik felaket yaşarsınız!” diye bahsettiği ismin Ali Babacan olduğu tahmin ediliyor.

İşte Takvim gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ergün Diler’in yazısındaki Ali Babacan ile ilgili kısım:

“Hükümette her şey kontrol altında mı?

Tabii ki değil! İsim vermek istemiyorum ama Tayyip Erdoğan’ın bir sınavı daha var! Önceleri kendisine çok yakın olan biri vardı!

Eeee?
Hatta 2007′de onu Cumhurbaşkanı bile yapmayı düşündü! Ancak sonraki dönemde bu isim yönünü başka tarafa çevirdi! Erdoğan’ın yanında olsa da karşısında!

Kim bu?
İsim vermek doğru olmaz! Şimdilik! Ama arkasında büyük güç var!

Nasıl güç?
Koç, Sabancı, Eczacıbaşı ve Alaton aileleri bu isim pasifize edilmesin diye dışarıda inanılmaz bir kulis yapıyorlar! En büyük destekçileri Bloomberg!
Tabii onun da arkasında küresel güçler!

Erdoğan’a karşı bir ismi destekliyorlar ve biz bunu göremiyoruz öyle mi?
Evet öyle!
Göremezsiniz! Bak yakın zamanda “Eğer bu isimle oynarsanız ekonomik felaket yaşarsınız!” diye tehdit ettiler! Yeni dönemde olmama ihtimaline karşı bütün NOT kuruluşları şimdiden Türkiye’nin derecesini negatife çevirdi bile! Ankara’ya gönderdikleri bir aracı da “Dolar en iyi ihtimalle 2.50 TL olur” dedi…

Destekleri böylesine büyük yani?
Elbette! Sen Ekmeleddin İhsanoğlu’nu yazdın ancak bu ismi unuttun! CHP ve MHP önce bu isme gittiler! Erdoğan’ın karşısına çıkamayacağını anlayınca vaz geçti! Yoksa arkasındaki destek büyüktü!
Ona verilen sözler de… Dikkat edersen bu ismi bulursun! Mesela Erdoğan’ın eleştirdiği iş adamlarına toz kondurmaz! Bazı aileleri koruma altına alır!

Peki, bizim işadamları dışarıdaki büyük ailelerle ilişki içinde midir?
Tabii ki! Hiç şüphen olmasın!
Sadece zinciri iyi takip et! Hep aynı isimlere ulaşırsın!”

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2014, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER