Gül, Erdoğan'ın eleştirilerine yanıt verdi

banner155

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, son çıkan KHK ile ilgili eleştirilerde bulunmuştu.

Gül, Erdoğan'ın  eleştirilerine  yanıt verdi
banner170

Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sitem dolu sözler gelmişti. Cuma namazı çıkışı konuşan Gül, Erdoğan'ın eleştirilerine yanıt verdi: "Bunu oraya buraya çekmenin manası yok. Bütün hayatımı milletle geçirmiş bir cumhurbaşkanıyım. Bunu arkasından bir mesele aramanın anlamı olmadığı kanaatindeyim.".

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 696 sayılı KHK ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Gül, "696 sayılı KHK'nın yazımındaki hukuk diliyle bağdaşmayan muğlaklık, hukuk devleti anlayışı açısından kaygı vericidir. İlerde hepimizi üzecek olaylara ve gelişmelere fırsat vermemek için gözden geçirileceğini ümit ediyorum" demişti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün sivillere yargı dokunulmazlığı getiren KHK ile ilgili itirazı için “Muğlaklıktan bahsetmesi üzücü, neye dayanarak böyle bir muğlaklıktan bahsediyorsunuz” tepkisini göstermişti.   Erdoğan, “Düzenleme son derece açıktır, kararlılıkla ve aynen devamından yanayız” diye konuşmuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatansever
Vatansever - 1 yıl Önce

Durum şunu gösteriyor : mesele Gülen'in ve cemaatin çok güçlü olmasından değil, Reis Sn Erdoğan'ın çok açıkları olmasından kaynaklanıyor ki, Erdoğan eninde sonunda kendisine karşı haklı bir hamlenin kaçınılmaz olduğunun farkında... ve böyle bir hamleyi şimdiden 15 temmuz devamı olarak tanımlanmasını KHK ile sağlamış bulunuyor ...

SIRADAKİ HABER

banner151