Hakan Bayrakçı "Ankara'da MHP adayının şansı AKP adayından daha yüksek"

banner155

7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri ile 16 Nisan referandumunda çıkan sonuca en yakın tahminleri açıklayan anklet şirketlerinden biri olan SONAR Araştırma'nın Başkanı Hakan Bayrakçı, 2019 yerel seçimlerinde Ankara için çarpıcı bir analiz yaptı.

banner170

İşte Bayrakçı'nın "Ben bunu söyleyince muhtemelen bu konuda karar merciindeki AKP'li yöneticiler de hımm diyeceklerdir" dediği o seçim senaryosu: 

GÖKÇEK ETKİSİ

Habertürk'te 'Enine Boyuna' programında 2019 yerel seçimlerini değerlendiren Bayrakçı, Melih Gökçek'in AKP'nin göstereceği adayın elini kaldırarak desteğini açıklamasının sonucu etkileyeceğini savundu.

"MHP ADAYININ ŞANSI AKP ADAYINDAN YÜKSEK"

Hakan Bayrakçı, CHP'nin Mansur Yavaş'ı yeniden aday göstermesi ya da Ankara'da güçlü bir aday çıkarması halinde AKP-MHP ittifakının tek adayla seçime girseler dahi Ankara'yı kazanamayacaklarını savundu. AKP'nin aday gösterip MHP'nin aday çıkarmaması durumunda ise Ankara'da yüzde 16-17'yi bulan MHP seçmeninin büyük bir bölümünün AKP adayına oy vermeyeceğini savunan Bayrakçı, ancak tersi durumda yani MHP'nin aday çıkarıp AKP'nin aday çıkarmadan MHP adayını desteklemesi durumunda şansının daha yüksek olacağını savundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Celil Pıstıl
Celil Pıstıl - 12 ay Önce

Bu sefer İYİ GELECEK!

SIRADAKİ HABER

banner151