Hakan Şükür AK Parti'den istifa etti!

AK Parti Milletvekili Hakan Şükür, AK Parti'den istifa ettiğini açıkladı

Hakan Şükür AK Parti'den istifa etti!

AK Parti Milletvekili Hakan Şükür , AK Parti'den istifa ettiğini açıkladı. Şükür istifa açıklamasında, "AK Parti’den üzülerek istifa ettiğimi, milletin vekili sıfatıyla siyasi hayatıma bağımsız olarak devam edeceğimi bildiriyorum. Aziz milletimizin dualarını bekliyor ve hepsine teker teker en derin selam ve hürmetlerimi sunuyorum" dedi..

Cihan'ın haberine göre, AK Parti'den istifa eden Hakan Şükür yazılı bir açıklama yaptı. Şükür açıklamasında, "Son günlerde yaşanan ve vicdan sahibi herkesi derinden üzen bir kısım gelişmeler üzerine aşağıdaki açıklamayı yapma zarureti hâsıl oldu. Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki politika benim hiçbir zaman birinci önceliğim olmadı. Ama Sayın Başbakan’ın samimi davetini geri çevirmek temsil ettiği makama ve şahsına olan saygımdan ötürü yakışık almazdı. Ailemin de destek ve dualarını alarak Sayın Başbakan’ın davetini kabul ettim. AK Parti son 11 yılda Türkiye’de çok önemli başarılara ve reformlara imza attı. Ancak dersanelerle başlayan süreçte takınılan anlamsız tavırlar pek çok vicdan ehlini rencide etti" ifadesini kullandı.

"Türkiye’de eğitimin halledilmesi gereken onlarca problemi varken, sanki sorunun tek kaynağı dersanelermiş gibi göstermek hakperest bir yaklaşım değildir" ifadesini kullanan Şükür, 20 senedir Hizmet hareketi ve Fethullah Gülen'i tanıdğıını söyleyerek,  büyük umutlarla girdiği AK Parti’den üzülerek istifa ettiğini, siyasi hayatına bağımsız olarak devam edeceğini söyledi.

Hakan Şükür, açıklamasının bir kısmında, fişlemeler de olduğunu iddiareke şunları söyledi: "Dersaneleri kapatılan, mensupları devlet dairelerinden tasfiye edilen, parti yöneticilerimiz tarafından ahlaksızlık olarak nitelenen fişlemelere ve baskılara maruz kalanlar bu milletin evlatlarıdır. Buna rağmen bu insanların sanki karanlık işler içinde olduklarını ima eden yayınlar, bu yönde atılan iftiralar, ithamlar maalesef bir aymazlık örneği olarak tarihe geçecektir. Hele yeni yeni tedavüle sokulmaya çalışılan 'örgüt' kelimesinin bu gönüllüler hareketi için kullanılmaya çalışılması amacın sadece dersaneleri kapatmak olmadığı düşüncesini de akıllara getirmektedir."

 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2013, 11:12
YORUM EKLE