HDP'den Akşener'e...

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 24 Haziran seçimlerinde Meral Akşener'e oy verilip verilmeyeceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

HDP'den Akşener'e...

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, 'Ben açık yüreklilikle, başta kendim olmak üzere Sayın Akşener’e hiçbir Kürt’ün oy vermeyeceğini bugünden ifade etmek isterim' dedi.

Pervin Buldan"Akşener, Kürtlerden oy alamayacağı yönündeki yorumların şehir efsanesi olduğunu söyledi. Akşener Kürtlerden oy alabilir mi?" sorusuna, "Bu bir şehir efsanesi değil, bu bir gerçek, bu bir realite. Akşener’in İçişleri Bakanlığı yaptığı dönemde binlerce insan sokaklarda katledildi, kafalarına kurşunlar sıkıldı. İnsanlar kaçırıldı, kaybedildi. O dönemde yaşanan cinayetler, katliamlar Kürt halkının zihninde ve beyninde asla silinmeyecek bir gerçekliğe sahiptir. Sayın Akşener’in bu anlamda Kürt halkından bir tane bile oy almayacağını kesinlikle ifade etmek isterim. Akşener, bir oy alsın, çıkarsın önümüze 'Şu Kürt’ten oy aldım' desin. Bu asla olmayacak" ifadelerini kullandı.

Buldan, "Ben açık yüreklilikle, başta kendim olmak üzere Sayın Akşener’e hiçbir Kürt’ün oy vermeyeceğini bugünden ifade etmek isterim" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gonul guven
Gonul guven - 9 ay Önce

Pervin buldan sen galiba pkk ile kurtleri karistiriyorsun her kurt pkk li degil onlar bizim kardeslerimiz benim yengem kurt iyi partiye oy verecek bunun gibi cokkk var siz kendinizi diger kurt kardeslerle kiyaslamayinnnnn

Atilla kara
Atilla kara - 9 ay Önce

Kürt realite si ak partiye oy veriyorsa aksener ede oy verir meral aksener ak partinin yanında sütten çıkmış ak kaşık sayın buda sizede matamatik sıfır öngörü sifor

Unal Ozgun
Unal Ozgun - 9 ay Önce

Kadının 8 aylık bir bakanlıgı var. Pkk sırtlanlarına nasıl vurduysa acısı geçmemiş.

Halil Demirci
Halil Demirci - 9 ay Önce

Pervin buldan hanımefendi bıraksın Meral akşeneri.hala bölücülüğü sürdürmek istiyor.dediklerinin yüzde 90 nı doğru değil.afrinde 4370 ölü var bunlar midyan kıralının askerleri değil.pyd.pkk.sdg gibi yazılsada bölücü teröristler.pervin hanıma 70 lik bir adam olarak diyarıbekirin sur ilçesine baksın.ve bugünkü yeni osmanlı sultanına oy versin.pervine söyleyin haydarın kızından kızım var ülkemi bölmeye kalkmasın.alparslanın malazgirt ovasına göz dikmesin.ona buraları kimse vermez. HUN ZTZ.

Celil Pıstıl
Celil Pıstıl - 9 ay Önce

Anlaki #ŞERDOĞANLAR 40 YIL GERDEK-BALAYI! TERÖRİSTLER CÜMLESİ VE ALAYI!
ZATEN NE ISTEDILERSE VEREN DE AKAPE GENLE BASKANI EDROĞANDIR! BİZ BUNU HER ZAMAN SÖYLEDİK VE BILIYORUZ! ACILMAYA DEVAMEDIYORLAR! BAKALIM EN SON KİM KIMI KANDIRACAK!

Bahabür Yenibakir
Bahabür Yenibakir - 9 ay Önce

Bu ülkede bunlar gibi teröristleri meclise sokan zihniyetleri Allah'ıma havale ediyorum utanmaz aranmaz vatan haini bölücüler.Merak etmeyin siz bu halk kimlerden zulm gördüğünü gayet iyi biliyor.Geçen seçimlerde oy çalmak için muhtarları tartaklamanızı kahvehaneleri kaleşnikoflar ile basıp tehdit ettiğinizi unutmayacak.

serdar
serdar - 9 ay Önce

Hanım doğru söylüyor beyler, türkün türkten başka dostu yokturr.

Reis 02
Reis 02 - 9 ay Önce

Sizin gibi pkk seviciler, ermeni uşakları ve bölücü kürtçülerin oy vermeyeceğini iyi biliyoruz da...
Ama Türkiye cumhuriyetini benimsemiş ,Ay yıldızlı al bayrak için ,Vatan için bu toprağın bağrına düşecek binlerce TÜRK kürdünün oy vereceğini unutmayınız..sizler bölücü emperyalist güclerin sozcüsü olabilirsiniz ..TÜRK kürdünün degil..!


SIRADAKİ HABER