Hiç bir parti İYİ Partiye giden oyun kendisinin olduğunu kabul etmiyor!

banner155

AK Parti'de, CHP'nin güçlü olduğu sahil kesimlerinde İyi partinin varlık göstermesi durumunda AK Parti'nin CHP'de olan bazı belediyeleri alabileceği ifade ediliyor.

Hiç bir parti İYİ Partiye giden oyun kendisinin olduğunu kabul etmiyor!
banner170

CHP'NİN OYLARINI BÖLER

Siyasi değerlendirmelerde ve polemiklerde İyi Partiden gelen eleştirileri yokmuş gibi kabul eden AK Parti'de yerel seçimlerde İyi Partinin CHP'nin oylarını bölebileceği üzerinde duruluyor.

BEKLENTİSİ KALMAYANLAR İYİ PARTİDE BULUŞTU

AK Parti'de yapılan analizlerde İyi Partinin partileşmeden önceki süreçte seçmenin ilgisini üzerine topladığı, ancak kurulduktan sonra bu trendin aşağı yönlü olarak seyir izlediği savunuldu. Diğer siyasi partilerde istediği noktalara gelemeyenlerin veya mevcut siyasi yapılardan beklentisi kalmayanların İyi Parti'de buluştuğu belirtildi.

AK PARTİ, CHP'DE OLAN BAZI BELEDİYELERİ ALABİLİR

Gazete Habertürk'ten Volkan Yanardağ'ın haberine göre, İyi Partiyi kasıtlı olarak muhatap almayan AK Partililer, bu partinin yerel seçimlere girmesinin kendi lehlerine olabileceğini de düşünüyor. İyi Partinin özellikle Türkiye'nin batısında karşılığının olduğu değerlendirmeleri yapılırken, CHP'nin güçlü olduğu sahil kesimlerinde İyi Partinin varlık göstermesi durumunda AK Parti'nin CHP'de olan bazı belediyeleri alabileceği ifade ediliyor. İyi Partinin İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde varlık gösteremeyeceği kaydediliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 1 yıl Önce

Hafife almanın sonuçlarını 2019'da görürler.

SIRADAKİ HABER

banner151