Hükümet'ten İYİ Parti - CHP İşbirliğine İlk Yorum "Siyasi ahlaksızlığın en son örneği"

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, İYİ Parti ve CHP arasındaki işbirliğiyle ilgili "Siyasi ahlaksızlığın en son örneği" yorumunu yaptı.

Hükümet'ten İYİ Parti - CHP İşbirliğine İlk Yorum "Siyasi ahlaksızlığın en son örneği"

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 15 CHP'linin İYİ Parti'ye geçmesine ilişkin yaptığı açıklamada, "Siyasi ahlaksızlığın en son örneği... Açık bir siyasi mühendislik... Bu ittifak ahlaki ve meşru bir ittifak değildir. CHP yönetiminin tutumu bir aldatma ve hiledir. Bu operasyon Güneş Motel'in tekrarıdır" ifadelerinde bulundu.

Bozdağ'ın açıklamaları şöyle:

"Türk siyaseti, ahlak ve dürüstlük ile hep güçlendi; bundan sonra da ahlak ve dürüstlük ile güçlenmeye devam edecektir. Siyasetçileri milletin gönlünde ve seçim sandığında var eden de güçlü kılan da sahip oldukları ahlak ve dürüstlüktür.

"Geçmişte HDP’nin başarısı için dua/destek olan CHP, bugün başkalarının başarısı için duadan ötesini yaptı.15 Milletvekilini partisinden istifa ettirip başka partiye transferini sağladı. Bu,siyasi ahlaksızlığın en yeni ve en son örneğidir; açık bir siyasi mühendisliktir.

"Bu kirli ve ahlaksız icraatıyla CHP yönetimi, Cumhuriyetin kurucu partisi CHP’yi bir başka partiye stepne yapmıştır. Bu operasyon; geçmişte Güneş Motel de ve 28 Şubat sürecinde kurulmuş vekil pazarının 2018’de tekrarı anlamına geliyor mu?/gelmiyor mu? Ne dersiniz?

"CHP yönetiminin ahlaktan, dürüstlükten uzak bu tutumu, bir aldatmadır, bir hiledir. Bu, adı konulmamış bir ittifaktır. Ama bu ittifak, ilkeler ittifakı değil, ilkesizler ve ilkesizlikler ittifakıdır. Bu ittifak, şeffaf, dürüst, ahlaki ve meşru bir ittifak değildir.

"İlkeler ittifakı, şeffaf, dürüstçe, ahlaklı ve meşru bir biçimde hem de yasaya uyarak yapılır. Yasalar dolanarak, ahlak çiğnenerek, kirli pazarlıklarla büyük bir ilkesizliğe ve ahlaksızlığa imza atan partiler, şeffaf ve dürüstçe, yasal ve ahlaklı bir ittifakı niçin yapmıyor?

"ALDATACAKLARINI SANIYORLARSA ALDANIYORLAR"

"Eğer CHP ve malum müttefikleri; bu kirli ve karanlık pazarlıklarla, hileli, ahlaksız, dürüst olmayan ve ilkesiz yöntemlerle aziz Türk milletini aldatacaklarını sanıyorlarsa aldanıyorlar. Türk halkı, Kılıçdaroğlu’ndan da bu ilkesizliğe ve ahlaksızlığa imza atanlardan da akıllıdır

"Türk milletini aldatmak isteyenler, hep aldandılar; kendi hamakatlerini akıllılık zannedenler, kendi hamakatleriyle dün hep kaybetmişlerdir. Bugün de kendi hamakatlerini akıllılık zanneden CHP ve ortakları, milletimizin aklına ve basiretine toslayıp yine kaybedeceklerdir.

"Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi belli ki başarıdan, seçimi kazanmaktan ve iktidar olmaktan ümidini kesmiştir. Zira seçimde her parti kazanmak için plan yaparken ve mücadele ederken CHP, kazanmak üzerine değil de kaybettirmek için plan ve hesap yapıyor.

"24 Haziran’da CHP’nin, iktidar olma hedefi de ümidi de yoktur. CHP yönetiminin tek derdi ve hedefi, Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’a kaybettirmektir.

"Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan karşıtlığı, CHP yönetimi ve bazılarının gözlerini kör etmiş, akıllarını başından almıştır. Düşmanlıktan gözleri göremez hale gelmiş ve akılları başından gitmiş olanlarla yol da yürünmez, seçim de kazanılmaz, iktidar da olunmaz.

'CHP GÜLÜNÇ DURUMA DÜŞÜRÜLDÜ'

"YSK, seçime katılacak partileri açıkladı. CHP’nin payanda olduğu partinin. CHP desteği olmadan da seçime gireceği anlaşıldı. CHP’nin düşürüldüğü gülünç duruma ve eblehliğe bakar mısınız? Böylesine aciz bir CHP yönetimine, Türkiye emanet edilebilir mi? Elbette edilemez.

"Kılıçdaroğlu yönetimi ve zekası, CHP’yi rezil etmekten başka bir icraatı bugüne kadar yapamadı, bundan sonra da yapamaz. CHP’nin son yaptığı rezaletin de hamakatin de zirvesidir. Allah bunlardan, CHP’lileri de, milletimizi de, devletimizi de korusun.

"Mevcut CHP yönetiminin kendine de CHP’ye de hayrı kondur. Kendine hayrı olmayanların, milletimize de devletimize de hayrı olmaz. Allah bunlardan ve yol arkadaşlarından milletinizi de devletimizi de korusun. Tabii ki CHP’lileri evlecşyetle korusun.

"CHP’yi oylarıyla ve destekleriyle yaşatan samimi CHP’liler; eminim ki CHP’nin kirli pazarlıkların ve siyasi ahlaksızlıkların üssü haline getirilmesinin de CHP’ye bu utancın yaşatılmasının da CHP’nin gülünç duruma düşürülmesinin de 24 Haziran’da sandıkta soracaktır...

"Türkiye’nin yürüyüşünü, Kılıçdaroğlu da ona koçluk yapanlar da uluslarası güçler de işbirlikçiler de durdurmayacaktır. Türkiye ve Cumhurbaşkanımız, bütün şer ittifaklarına ve işbirliklerine rağmen Allah’ın yardımı, milletimizin duası ve desteğiyle yoluna devam edecektir."

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2018, 19:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar Akbaş
Yaşar Akbaş - 3 yıl Önce

Siz dün her türlü hakareti yaparken iyi idide,Sonra dönüp her ikiniz de "zemzem" lemi yıkandınız da kendinizi temiz zannediyorsunuz.....M.H.P Lİ VEKİLLERE KASET KONPASINI SİZ GÖZ YUMMASAYDINIZ KİM KURABİLİRDİ..ÜNÜFERSİTE ADAYI ÇOCUKLARIMIZI SORU KİTAPCIĞININ VE CEVAPLARIN ÇALINMASINA SİZ GÖZ YUMMASAYDINIZ....BU PİSLİKLER OLUR MUYDU...HASILI SİZ FETHULLAH HOCAYI KAYIRMA SAYDINIZ DEVLETİMİZ ONUN ADAMLARI TARAFINDAN MUHASARAYA ALINA BİLİR MİYDİ...EN İYİSİ Mİ HATALARINIZLA,KUSURLARINIZLA BERABER AĞZINIZI KAPATIN...

Ümit bilgiç
Ümit bilgiç - 3 yıl Önce

Bugüne kadar onurlu,halsiyetli,şerefli bir iş yapmış gibi iyi parti ve CHP yi eleştiren ahlaksızlık ta sınır tanımıyanların sözlerinin ve şahsiyetlerinin benim neznimde hükmü yoktur

Keskin sirke
Keskin sirke - 3 yıl Önce

Fethullaha mecliste dizdiğin övgüler hala kulaklarımızda çınlıyor kız bekir...

K kartel
K kartel - 3 yıl Önce

Siz akplilerin seçilmiş belediye başkanlarını reis tarafından al aşağı edince niye konuşmuyordunuz ahlaksızlığı metal yorgunluğuymuş afrinden gelen şehirlerle atmışmışlar yorgunluğu

Yusuf doğan
Yusuf doğan - 3 yıl Önce

15 yıldır yapmadığınız ahlaksızlık, hırsızlık kalmadı, olmadı sandıklardan oy çaldınız, kavgalı olmadığınız tek devlet kaldı o da Devlet Bahçeli...!!!

sevinç karakaş
sevinç karakaş - 3 yıl Önce

BU kadar hakareti yapıyor da kendilerinin kurduğu yasayla resmileştirdikleri ahlaksız ittifakı yok sayıyor...Sizin iyi partiyi seçime sokmamak için 40 demiyorum sayılamayan taklalarınıza ne demeli.....Siz sadece kendinizi akıllı geri kalanları aptal zannediyorsunuz da çok yanılıyorsunuz...Halk herşeyin farkında ..sadece bu kadar laf ettiğin CHP kadar ahlaklı olun seçimde hile yapmayın görün sonuçları...

Misafir
Misafir - 3 yıl Önce

Kız bekir..aklın varken kaç kurtar kendini 25 haziran sabahı tazyikli onaylı kız bekir olursun..korkunun ecele faydası yok

Adanalı
Adanalı - 3 yıl Önce

Feryad ı figana bakılırsa Caferin işi hakketten çok zor Hangi birine bez yetiştirsin