İşte Bahçeli’nin grup toplantısında yaptığı o skandal konuşması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Grup Toplantısında açıklamalarda bulundu.

İşte Bahçeli’nin grup toplantısında yaptığı o skandal  konuşması

"Kimsenin peşine takıldığımız yoktur"

"11 Ekim 2016'dan bu tarafa sadece bize vuruyorlar, bizi çekiştirip bizi eleştiriyorlar" diyerek sözlerini sürdüren Bahçeli, "CHP, HDP, FETÖ, PKK, DHKP-C, ÖDP, EMEP, Türkiye Komünist Partisi, eli kanlı aydınlıkçılar, sözcüler, fitne çağcılar, Cumhuriyetten geçinen fesat yuvaları, kendilerine milliyetçi diyen dar ve güdük bir grup ağız birliği etmişcesine MHP'ye bindiriyor, MHP'ye saldırıyor. Niye evet diyormuşuz. Biz de diyoruz ki, size ne, size mi soracaktık? Anayasa değişikliğine niye ihtiyaç duymuşuz. Ne yani, izin ve icazeti sizden mi alacaktık? Başkanlık sistemine neden tamam demişiz. Bu iftiraya cevap yetiştirmeye niyetlenmek bile zaman israfıdır. AKP'nin ve Cumhurbaşkanının nasıl olur da peşine takılıyormuşuz. Kimsenin peşine takıldığımız yoktur, ancak Kandil ve Pensilvanya'nın yoklama kaçaklarının tepesine binip enselerinden tutacağımız günler yakındır. Dün söylediklerimizle bugünküleri arasındaki çelişkileri görmüyormuşuz. Aslında bu isnat sahipleri çelişkiler içinde bocaladıklarını yine kendileri fark etmiyor, bir de yüzsüzce tezvirat yapıyorlar. Elbette aleyhimize kurulan karanlık kampanyaya düzeneğine temel teşkil eden bu sorgulama ve yargılama listesi uzayıp gitmektedir" açıklamasında bulundu.


"Doğu Perinçek ve hayırcı yoldaşlarıyla Recep Tayyip Erdoğan arasında bir tercih hakkımız olursa, kesinlikle ve istinasız Sayın Erdoğan'ı tercih edeceğimizi herkes bilmeli"

Herkesin, MHP'deki sözde kaynamaya yorum getirdiğini vurgulayan Bahçeli, "Neymiş, partimize oy verenlerin üçte biri hayır, üçte biri evet, üçte biri de kararsızmış. Kameraların karşısına geçen ne idüğü belirsiz yarım uzmanlar, gazete köşelerinden ahkam kesen kalem yobazları partimiz hakkında hüküm verirken, partililerimizin ne yapacağını konuşmaktadır. Bugün ekran ekran gezerek MHP bilirkişisi olmaya soyunanların, dün karşımızda hıyanet kusanlar olduğunu biz gayet iyi biliriz. Neden başka hiçbir konuda bizleri önemsemiyorken, konu anayasa değişikliğiyle ilgili kararımıza gelince birden bire bizim gibi görünmeye çalıştıklarını da gözden kaçırmaz, aklımızdan çıkarmayız. Dün halklara özgürlük diyerek, oraç çekiçle poz vererek ülkücülere kurşun sıkan, pusu kuranPerinçgiller; şimdi kalkmışlar neredeyse bize davamızı öğretip ülkücülük anlatacaklar. Bu ne arsızlık, bu ne densizlik, bu ne ahlaksızlıktır? 48 yılımızın hiçbir diliminde olmamak şöyle dursun, en ağır hakaret ve saldırılarla üzerimize gelenler, sanki hidayete ermiş gibi, Milliyetçi-Ülkücü Hareketin ne yapacağını haykırmaktadır. Anayasa değişikliğine evet diyoruz ya, sıkıntıları, açmazları, ağrı ve sancıları bundandır. Buradan söylüyorum, bu vesileyle herkese açık açık duyuruyorum; eğer Doğu Perinçek ve hayırcı yoldaşlarıyla Recep Tayyip Erdoğan arasında bir tercih hakkımız olursa, kesinlikle ve istinasız Sayın Erdoğan'ı tercih edeceğimizi herkes bilmeli ve kafasına sokmalıdır. Bunlar çılgına dönüp kudursalar da; millet için evet, devlet için evet, Cumhuriyet için evet, Türklüğün bekası için evet diyeceğiz" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bozkurt
Bozkurt - 4 yıl Önce

"Kişi sevdiği ile beraberdir"
Valla ben akıl baliğ olduğumdan beri Ülkücüyüm ve yaşım 54 MHP'den başka partiye oy vermedim bugün yine genel seçim olsa D Bahçeli ve ekibine rağmen yine cCc mührü vururm; ama biliyorum ki bu bir genel seçim değil bu REFERANDUM...bu Hürriyet meselesi bu bir "TEK ADAM SULTASI" ...ve diyorum ki "EGEMENLİK KAYITSIZ ve ŞARTSIZ MİLLETİNDİR" diyerek HAYIR diyorum...ve diyorum ki "Ne Şamın şekeri ne arabın yüzü" biz ikisini de sevmedik, sevmiyoruz...ve sen var git sana "zürriyetsiz vs.." diyeni mi seçersin hangisini seçersen seç düş yakamızdan...biz Ülkücüler bir birimizi ve Türk milletini çok seviyoruz onun içindir HAYIR diyoruz...vesselam...

ilayda
ilayda - 4 yıl Önce

perinçekte cevap vermiş erdoğanla benim aramada fark yok senin seçmenin bir anlamıda yok erdığanı seçersen beide seçmiş olursun buna ne diyecek acaba sayın lderimiz

mustafa öz
mustafa öz - 4 yıl Önce

güdük mhp den çok akp dalkavukluğu yapandır.madem odenli heyecanın vardıda neden akpyi savunmaya harcıyorsun millet nezdinde mhp yi şahlandırsaydın ya.şahsiyet böyle zamanda anlaşılır.ohayır diyenlerle ülküçülerin hayırının hiç alkası olmadığını pekala sende biliyorsun sen kendi kalene gol atmaya gelince çin akıllı ama esas muhataplarına karşı süklüm püklümsün artık senin martaval ve sahte hamasetlerine karnımız tok . tek parti tek adam yönetimine onedenle hayır.

dayı
dayı - 4 yıl Önce

ey bahçeli ahmet türke yani pkkya evet desin ler diye seni ulak mı seçtiler sana apo -akp anlaşmasınımı hazırlatıyorlar sana da ancak bu yakışır.

Ayhan
Ayhan - 4 yıl Önce

İllaki bir taraf olmak zorunluluğu nerden doğdu anlamış değilim Ülkü'sü olan milliyetçi ondan bundan yana olmakdan ziyade şahsiyetini ortaya koyar hak adalet ve mazlumun yanında varlığını hissettirir zalimin yanında değil lider doğrulmaz sayın Bahçeli olunur liderlik koltuk sevdası değildir babalıkdır abiliktir yol gösterici olmaktır kulağını çocuklarına kapatan baba babalık vasfını ne kadar taşır bu da sizlere sorum olsun . Bu toprağın ülkücü milliyetçi vatan evlatları tek kişiye teslimiyeti zinhar kabul etmeyecektir

Fatih23
Fatih23 - 4 yıl Önce

Sonuna kadar defalarca hayır.

türkmen
türkmen - 4 yıl Önce

bu kadar basit bir değerlendirme ancak senden beklenirdi.anayasayı perinçek için mi değiştiriyorsun.

Börteçine
Börteçine - 4 yıl Önce

ZAVALLI