İttifak MHP’ye ilgiyi artırdı

AKP ile yapılan 'Cumhur' ittifakı, MHP yönetimine olan ilgiyi artırdı.

İttifak MHP’ye ilgiyi  artırdı

MHP’nin Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümü olan 18 Mart’ta “Şühedaya Vefa, Millete Beka” sloganıyla düzenleyeceği 12’inci Olağan Büyük Kurultayı öncesi MYK’ya girme yarışı başladı.

75 kişilik Merkez Yönetim Kurulu için 1600 civarında başvuru oldu. MHP Lideri Devlet Bahçeli de, muhaliflerin olağanüstü tüzük kurultayı sürecinde kendisine destek veren Ülkü Ocakları'ndan genç isimleri, MYK listesine taşıma kararı aldı.

21 YILDIR GENEL BAŞKAN

75 kişilik Merkez Yönetim Kurulu'na girebilmek için bin 600'e yakın partili dilekçe verdi. Ankara Spor Salonu'nda yapılacak kurultay MYK üyeliği için kıyasıya bir rekabete sahne olacak. 6 Temmuz 1997'de MHP'ye Genel Başkan seçilen Devlet Bahçeli, 12'inci Olağan Büyük Kurultay'a tek başkan adayı olarak girecek. Bahçeli, 21'inci yılını doldurarak bir rekora da imza atacak.

A TAKIMINDA REVİZYON

MHP Lideri Bahçeli'nin MYK içinden seçilecek 15 kişilik Başkanlık Divanı'nda da revizyona gideceği konuşuluyor. Parti kulislerine göre, Anayasa referandumu sürecinde yıldızı parlayan hukukçu Afyon milletvekili Mehmet Parsak ile İstanbul milletvekilleri Arzu Erdem, İzzet Ulvi Yönter ve İsmail Faruk Aksu'nun Bahçeli'nin yeni “A Takımı”nda olacağı ifade edildi.

DİSİPLİN KURULU

Devlet Bahçeli'nin Merkez Yönetim Kurulu'ndan sonra 8 kişilik Merkez Disiplin Kurulu'nda da değişiklik yapması bekleniyor. Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk ile Başkanvekili Yücel Bulut'un yerinde kalacağı diğer üyelerin bazılarının değiştirileceği belirtiliyor. Merkez Disiplin Kurulu aralarında Meral Akşener, Ümit Özdağ, Yusuf Halaçoğlu, Sinan Oğan, İsmail Ok ve Nuri Okutan'ın yer aldığı birçok muhalifi partiden ihraç etmişti

MHP GENEL BAŞKAN SEMİH YALÇIN'DAN KURULTAY AÇIKLAMASI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "12. Olağan Büyük Kurultay'da; 'Önce ülkem ve milletim' diyen bilge lider Devlet Bahçeli'nin etrafında kenetlenmiş ülkü erlerinin bu sözü yemin bilen gür sesi, göğe yükselecektir" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, 18 Mart'ta yapılacak 12. Olağan Büyük Kurultay hakkında açıklamada bulundu. MHP'nin bugüne kadar gerçekleştirdiği kurultayların anlam, tema ve misyonunun Türk tarihine dayandığını kaydeden Yalçın, "Her kurultay, ilhamını binlerce yıllık şanlı bir tarihten alan 49 yıllık kutlu bir mücadelenin yeni bir kademidir. Milliyetçi-Ülkücü Hareket için toydur, düğün bayramdır. Ellerin kenetlendiği, bakışların aynı ufukta birleştiği gündür. Bir büyük ülkünün zirvelerinde buluşan ruhların cemi, yüce bir davaya meyleden gönüllerin demidir. Ülkesi ve ülküsü uğrunda can ve mukaddesleri uğrunda iman tazeleyen ruhların buluştuğu mabettir.

MHP kurultayları; şehitler kervanının kutlu yükünü taşıyan erlerin menzili, istiklal ve beka yolunda azimle yürüyen yiğitlerin harman yeridir. Orada şehitlere rahmet, gazilere hürmet okunur. Orada Allah katına yükselen dualar ve aminler, yeminlere karışır. Orada birlikte çarpan yüreklerin nabzı duyulur. Kurultay, ay yıldızlı al bayrağın şanlı gölgesinde, mübarek vatan toprağının kucağında hayat sürmeyi ebedi mutluluk sayan nesillerin seyran yeridir. Vatanını canından aziz, bayrağını anasından müşfik bilen kuşakların başında sevda türküleri söylediği 'Ülkü Pınarı'dır. Yoldaşını hiç yalnız bırakmayan, düşeni kaldıran, bir ala düşüp de aldatılanlara doğru istikameti gösteren; vefayı vazife, cefayı sefa, mihneti mükafat bilen ve bütün bunların karşılığını da yalnızca Yaradan'dan bekleyen serdengeçtilerin vahdet noktasıdır. Kurultay, birlikte kuvvet, ayrılıkta felaket, kucaklaşmakta rahmet ve mağfiret olduğuna inananların kavuşma halkasıdır.

Hak bildiği yolda yürüme azim ve kararlılığından zerre kadar caymayanların, 2023'te yeni Kızılelma'ya vasıl olmak üzere heyecan ve şevkle yola revan olanların divanıdır. Sadakati ziynet, doğruluğu hazine bilenlerin; önderlik için aklıselim ve bilgeliği, rehberlik için milli değerlere ölesiye bağlılığı, liyakat ve ehliyeti arayanların mekanıdır" ifadelerini kullandı.

Yalçın, "Güneş gibi parıltısı şimdiden Ülkücü camianın üzerine doğmakla kalmayıp bütün Türk milletinin bekası, Türkiye'nin birlik ve beraberliği manasında ufukları aydınlatan MHP 12. Büyük Kurultayı yaklaşmaktadır. 12. Olağan Büyük Kurultay'da; 'Önce ülkem ve milletim' diyen bilge lider Devlet Bahçeli'nin etrafında kenetlenmiş ülkü erlerinin bu sözü yemin bilen gür sesi, göğe yükselecektir.

Birleşen kalpler beraber atarken, diller hep bir ağızdan 'Milli duruş, şehitlere vefa, millet beka' ahdini haykıracaktır. 18 Mart 2018 günü Milliyetçi-Ülkücü irade kurultayda bir kez daha tecelli edecek, muhterem delegelerimizin lider teşkilat doktrin geleneğine nasıl sahip çıktığına dost düşman herkes şahit olacaktır. Liderin örse vurduğu yerden balyozlar, gürzler kalkacak; tefrikanın, fitnenin başı sonsuza kadar ezilmiş olacaktır. 12. Olağan Büyük Kurultay; Türkiye'yi 'Milli Devlet, Güçlü İktidar' için çağlar üzerinden aşırıp 2023'ün lider ülkesi vizyonuna eriştirmeyi hedefleyen bir hareketin heyecan ve coşkusunu dünyaya duyuracaktır.

Bütün dünya ve Türkiye, 18 Mart'ta bu coşkuyu hissedecek ve kurultaydan çıkan sinerji, toplumun bütün kesimlerine dalga dalga yayılacaktır. MHP'nin 12 Olağan Büyük Kurultayı; yeni bir şahlanışın, yeni bir dayanışma ve bütünleşmenin, 21. yüzyılın dinamiklerini idrak eden güçlü bir silkinişin muştucusu olacaktır" açıklamasında bulundu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ülkücü
ülkücü - 11 ay Önce

ak kuzular doluştu partiye artık hiç ilgimizi çekmiyor alacağı oy yüzde ikiiiiii

Bora akin
Bora akin - 11 ay Önce

Ne yaparsa yapsın gerçek ülkücüler kırgın ve asla geri dönmez. Bozkurtlar gitti partiye akkurtlar geldi.

Arif özdemir
Arif özdemir - 11 ay Önce

Entrika olduğu kanısındayım.

trabzon 61
trabzon 61 - 11 ay Önce

MHP ye el fatifa. THE END

Tunç Tekin
Tunç Tekin - 11 ay Önce

Yalandan kim ölmüş?Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı.Aslında Bahçeli işi uzatmasın ve kongrede genel başkanlığa Tayyip'ı seçtirsiñ.

Fredd
Fredd - 11 ay Önce

Yalan

Nedrin
Nedrin - 11 ay Önce

Bahçeli acayip sattı yıllardır verdiğimiz oyları. Ama çevremde belki 40-50 tane Mhpli vardı ben dahil, topluca iyi partiye oy vereceğiz artık.

SIRADAKİ HABER